[חדש]
שושי   שבת, 13/12/2008 שעה 22:13
נראה לי שדרוש חוק יסוד לחינוך, שיעגן מסגרת מינימום.

השינוי ההכרחי הוא הרבה יותר רחב מתיקון התכנים, המשתנים ללא הרף. החיים במאה ה-‏21 דורשים יותר מהעברת חומר מראש המורה לראש התלמיד. ר' למשל בספרו של ד''ר יורם הרפז, מנהל ביה''ס למנהיגות חינוכית לשעבר ועורך ''הד החינוך'': ''חכה, פיתיון ודגים''.
התאמינו כי - לצד תוצאות המיצ''ב הצפויות - מציון יוצאת תורת חינוך? מזה שנים אחדות מפיץ אותה יורם הרפז בעולם, ובעיקר באוסטרליה.
לאחרונה נבחר להיות יועץ החינוך של התנועה המכונה בקיצור ''התנועה הירוקה''. מתוך חזון התנועה בתחום החינוך (השוו לתשובות הפוליטיקאים נתניהו-לבני-ברק):
''לעולם של המאה ה 21- דרושים אזרחים מוכשרים, יצירתיים ורחבי אופקים. לא נכון לבחור, כפי שיש מי שטוענים היום, בין הקניית ידע לבין פיתוח חשיבה. שניהם דרושים כאחד.
אנו צריכים לחזור ולפתח את העולם הערכי של הילד, את חוש הביקורת, האחריות החברתית והאזרחית שלו, את הסקרנות שלו שלו ואת היצירתיות שלו. בתי הספר צריכים לחנך את האדם כשלמות.
קריסת האוניברסיטאות היא עוד סממן של משבר החינוך. עלינו להחזיר את המצוינות באוניברסיטאות הישראליות ליושנה – לאפשר לסטודנטים חינוך מסובסד, ולאלה שאין להם יכולת, חינוך בחינם.
יש צורך להנהיג שיעורי חובה במדעי הטבע והחיים לכל אלה שלומדים מדעי הרוח והחברה - ושיעורי חובה במדעי הרוח והחברה, לכל מי שלומד מדעי הטבע והחיים. השאלות החברתיות של ימינו דורשות ציבור שיש לו כלים להתמודד עם המורכבות של העולם''.

ויש גם מצע מפורט לתחום החינוך: http://yeruka.org.il/index.php?option=com_content&am...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
שושי   שבת, 13/12/2008 שעה 22:21
בתגובה לשושי
אורי, לצערי אין לי שום אמון בחברי הממשלות האחרונות, כולל השלושה שהזכרת (נתניהו-לבני-ברק) ואנשי האוצר שמינו. בסדרי העדיפויות שלהם כבר נוכחנו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   שבת, 13/12/2008 שעה 22:41
בתגובה לשושי
אתר אישי
אני מסכים איתך. זו גם הסיבה שאני רחוק מלהיות אופטימי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010