למה רק שלושת הפוליטיקאים הבכירים? [חדש]
מהגג   יום ו', 12/12/2008 שעה 11:49 אתר אישי
לא כדאי שיהיה בועדה לפחות אדם אחד שיש לו השכלה תורנית?
האם אתה החינוך לכולם אמור להיות רק לחילונים?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

למה רק שלושת הפוליטיקאים הבכירים? [חדש]
אורי קציר   יום ו', 12/12/2008 שעה 12:06
בתגובה למהגג
אתר אישי
ודאי שכדאי. אבל שים לב שהמטרה היא לא שבבתי הספר יתגברו את לימודי שולחן ערוך אלא את העברית, האנגלית, המתמטיקה, מדעי הטבע, ההיסטוריה הכללית. איך לומר בעדינות - זה לא משהו שלאנשי חינוך חובשי כיפה (בדרך כלל שחורה) בהכרח חשוב יותר.

המצב כיום הוא, בין השאר, אחת התוצאות של הפקרת החינוך בידי מפלגות פוליטיות. למפד''ל יש זרם חינוכי משלה. גם לש''ס. גם לאגודת ישראל. החינוך הממלכתי המרכזי סובל מאובדן משאבים לזרמים שפעמים רבות מלמדים תכנים הכופרים בלגיטימיות של השלטונות המממנים אותם. חלקם מקדשים בורות בתחומים כמו אנגלית ומתמטיקה והיסטוריה במטרה לשעבד את התלמידים לתכנים הלכתיים נטו. כפי שאמרתי, הרעיון הוא לאחד את כל אלה תחת מסגרת רצינית יותר ולא לאפשר עצמאות מוחלטת. כל זה כבר קיים ממילא, ואת התוצאות אנו כבר מכירים.

לפיכך, למועצה שאני מציע להקים חייבים להיות קריטריונים מינימאליים. לא יוכל להיות בו מישהו שיכפור בלגיטימיות של המדינה ומוסדותיה ובבסיסה הרעיוני (הציונות). מפלגה שתרצה לשגר חבר למועצה תצטרך להתחייב לקבל את קביעותיה (אין מצב שש''ס תיוצג שם אבל תבצע המעיין החינוך התורני שלה פעולות המנוגדות להחלטות המועצה) לא יוכל להשפיע דרכה מי שסבור שבתי המשפט הם עבודה זרה או שראש ממשלה שיחזיר שטחים הוא בן מוות. זו צריכה להיות מדינה מסודרת. אם רוצות מפלגות נוספות לקבל על עצמן את ההתחייבויות הללו, אני בעד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010