צחוק הגורל [חדש]
אמיר ליברמן   יום א', 31/08/2008 שעה 23:31
אני חושב שהרפובליקנים עשו תרגיל מאוד יפה לדמוקרטים - הדמוקרטים דיברו הרבה על כך שהפעם תהיה להם מועמדת לנשיאות אישה, אחר כך הם דיברו שאובמה ימנה את הילארי לסגנית שלו.

והנה, בא מקיין ועושה את שהדמוקרטים לא הצליחו לעשות.

כמו שאני מכיר אותך, בטח תשלוף לי איזה מערכת בחירות ב 1905 שבה כבר הייתה סגנית נשיא או משהו, אבל בכל אופן - די אירוני שאם כל ''הנאורות'' הדמוקרטית, דווקא השמרנים הקדימו אותם הפעם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

צחוק הגורל [חדש]
אורי קציר   יום א', 31/08/2008 שעה 23:52
בתגובה לאמיר ליברמן
אתר אישי
דווקא לא. וולטר מונדייל עשה היסטוריה כשהיה לראשון שבוחר אישה כמועמדת לסגניתו בבחירות של 1984. מונדייל, דמוקרט, נחל אז הפסד צורב במיוחד לרונלד רייגן (אחד הגדולים והגורפים בתולדות הבחירות, אם לא הגדול שבהם). העובדה שבעלה של פרארו, ג'ון זקארו, הסתבך בכל מיני שערוריות ובעיות מס לא סייעה במיוחד לצמד מונדייל-פרארו.

לעניין קידום האוכלוסיות המקופחות: אל תשכח שאצל ג'ורג' וו. בוש כיהנה יועצת לביטחון לאומי שחורה, שהפכה אחר כך למזכירת מדינה שחורה. לא היו רבים כאלה בעבר, בוודאי לא בעשרות השנים האחרונות. הרמטכ''ל השחור הראשון, קולין פאואל, היה לאחר מכן לשר חוץ שחור במימשל בוש הבן. במלים אחרות, זה לא חדש. הרפובליקנים כבר מזמן הטמיעו את הצורך בשוויון פומאלי לאוכלוסיות מקופחות. דומני שאפילו הסנטור (לשעבר) האינדיאני-למחצה מקולורדו, בן נייטהורס, הוא רפובליקני. העובדה שכיום אין כמעט הבדל בתמיכה בייצוג שווה לנשים בי דמוקרטים לרפובליקנים היא זו שאפשרה, בין השאר, לג'ון מקיין לבחור באישה כסגניתו.

אגב, ההערה שלך מזכירה לי משהו. שמעתי פעם רב-שיח במכון לדמוקרטיה בו השתתפו, בין השאר, הח''כים דאז רובי ריבלין (ליכוד) ועוזי ברעם (עבודה). ריבלין חלק מחמאה לעבודה בכך שדוווקא מפלגה זו, שנודעה בהמצאת ''הועדת המסדרת'', הנהיגה לראשונה פריימריז חופשיים (אלה שבהן ניצח רבין את פרס ב-‏1992). ברעם החזיר במחמאה משלו כשהזכיר שאל מול אות ועדה מסדרת של המערך הנהיג הליכוד את שיטת בחירת השביעיות הרבה לפני הפריימריז של העבודה. במלים אחרות, כל אחד נתן למפלגה היריבה קרדיט על דמוקרטיזציה וקדמת יותר של החיים הפוליטיים. כשלעצמו, זה היה מחזה שהייתי רוצה לראות רבים כמותו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010