צר לי מאוד [חדש]
אמיתי סנדי   יום ד', 09/07/2008 שעה 21:49 אתר אישי
אבל אני לחלוטין לא מסכים עם רוב מה שכתבת.

ניתן לפשט את הטיעון שלך למשהו שקרוב לזה:
''בעת פיגוע גובר הרגש על ההיגיון ולכן חייבים להשהות את חופש הביטוי לתקופה שתיקבע בחוק''.

גם אני חייתי ארבע שנים בירושלים באותה תקופה, ולי לא היה אוטו או טוסטוס כך שאוטובוסים היו כלי התחבורה העיקרי שלי, ופיספסתי כמה פיגועים בכמה דקות, ושמעתי את כל הסיפורים של החברים שלי על ראשים כרותים שהביטו אליהם מהמדרכה למרפסת.

כל זה לא גרם לי לשנות את דעתי, והיא שגם, ואולי דווקא, בזמנים קשים ומזעזעים, אסור לתת לרגש להשתלט על ההיגיון.
דווקא בזמנים קשים, כמו בכל זמן אחר, על הביקורת להישמע בכל עוצמתה על מה שהשלטון עושה. הרי הפיגועים האלה הם אשמת ישראל לא פחות משהם אשמת הצד השני.

אתה כותב: ''אין בי שום רצון לגונן על זכויות האדם של מחבל שיוצא לרצוח חפים מפשע. מחבל כזה יוצא למלחמה אלא שזירת הקרב שלו אינה הבונקרים בגבעות והביצורים בעמקים אלא רחוב סואן או מרכז מסחרי הומה אדם. קורבנותיו אינם חיילים במדים המזוינים עד לשיניהם אלא סתם בני אדם – קשישים, נשים, ילדים וכל אדם אחר שבגלל איזה צירוף מקרים אומלל נמצא בסביבה.''

אולי שכחת שהכיבוש הישראלי בשטחים, שנמשך כבר למעלה מארבעים שנה, משפיע לא על חיילים בצבא סדיר (שאין להם), אלא על אוכלוסיה המונה נשים, זקנים, ילדים, תינוקות, וכן, גם גברים. אבל טוב, זה לא אותו דבר. אני יודע. זה פיגוע שהורג אנשים. רק שגם מחסומים הורגים אנשים, בייחוד אם הם בדרך לבית החולים. אבל על הכיבוש מותר לצחוק. למשל כשהממשלה מאשרת עוד מאחז לא חוקי או התנחלות, וישר מתקצבת אותם פי שבעה מאשר כל אזרח ישראל בתחומי הקו הירוק.
ממש הומור משובח. על חשבונם של חיים, אמנם, אבל לא ממש בני אדם, רק ערבים, אז זה בסדר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

צר לי מאוד [חדש]
אורי קציר   יום ד', 09/07/2008 שעה 22:14
בתגובה לאמיתי סנדי
אתר אישי
אמיתי, אני מניח שגם אתה לא מאמין ברצינות במה שאתה מייחס לי (או רומז ביחס לדעותי). מותר לך להפגין ציניות וסרקאזם ככל העולה על דעתך כלפי מי שאתה חולק עליו פוליטית, אבל הפוסט הזה אינו עוסק בשאלת ההצדקה המוסרית של פגיעה באזרחים, אלא במשהו שונה לגמרי. ושוב: אם לא שמת לב, אינני עוסק כאן בביקורת או בתמיכה בשלטון אלא בתופעה חברתית אחרת לגמרי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

צר לי מאוד [חדש]
יוסי גורביץ   יום ה', 10/07/2008 שעה 18:31
בתגובה לאמיתי סנדי
אתר אישי
אמיתי, לא ראיתי קריאה ''להשהות את חופש הביטוי''. לא נראה לי שאורי רוצה להשליך למאסר אנשים שסובלים גם כך מבעיות חמורות בחוש הטעם. אתה רוצה לצחוק בזמן שאחרים גוססים? סבבה. זכותך. רק אל תתפלא ואל תיילל כשאחרים יקראו לך בהמה. זכותם. חובתם, בעצם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010