[חדש]
ויליאם גאן   יום א', 29/06/2008 שעה 11:26
מעבר לעניין החלמאות בענייני המשאים ומתנים שהתנהלו בעבר יש דבר אחד שמנקר במוחי כל הזמן ואינו נותן לי מנוח:
בעבור מה מקבל אותו עופר דקל שכר מן המדינה ששוכרת את שירותיו כמתווך?

הלא אם בוחנים את עמדות הפתיחה של שני הצדדים במגעים שנוהלו בעבר עם אירגוני הטרור למיניהם מתברר שתמיד ישראל קיבלה את תנאי הפתיחה של הטרוריסטים או במילים אחרות כל הדרישות של הטרוריסטים התמלאו במלואן. על כן נשאלת השאלה לשם מה לנהל משא ומתן אם פעם אחר פעם אותו עופר דקל נע ונד בין בירות אירופיות קרירות (ולבטח מתאכסן בבתי מלון 40 כוכבים) ואינו מצליח לכופף ולו במחצית המילימטר את הצד השני?

במשא ומתן המתנהל עם החמאס עמדות הפתיחה של האירגון הוגדרו היטב: שיחרור של 1000 מחבלים תמורת גלעד שליט. אחרי איזה זמן ניסו כפי הנראה הנושאים והנותנים להמתיק את הגלולה המרה והיציגו ''התקדמות'' שכביכול הושגה: קודם ישוחררו 450 אסירים, ובתמורה יועבר גלעד שליט למצרים, ואח''כ ישוחררו ורק בשלב הסופי ישוחררו עוד 550 אסירים...
גם התביעה שלא לשחרר אסירים עם דם על הידיים התמוססה לחלוטין: ראש השב''כ התנגד נחרצות בתחילת המשא ומתן לשיחרורם ואילו עתה אנו שומעים כי הוא איננו מתנגד לכך וזאת בתנאי שאלה לא ישובו ליהודה ושומרון אלא לרצועת עזה.
וואלה יופי - לא רק שישוחררו 1000 אסירים כמו שדרש החמאס בתחילח המשא ומתן אלא אף כאלה עם דם על הידים.
אבל אותם נושאים ונותנים מוכרים לנו לוקשים שאכן התנהל כאן משא ומתו אמיתי.
לא משא ומתן הוא זה אלא מתן ומתן.

ובעניין המו''מ עם החיזבאללה השאלה הטורדת את מנוחתי בלילות היא הסתירה שבין דבריו המתלהמים של ראש ממשלתנו היקר במהלך מלחמת לבנון שבהם הבטיח כי הכניעה לסחטנות בעבר לא תחזור על עצמה הפעם. ''לא עוד'' צעק האיש מעל בימת הכנסת וגם גיבה את דבריו, כך נדמה לי, בהטחת אגרופו הקמוץ על לוח בימת הנואמים.
והלא אחד הצידוקים ליציאה למלחמה היה לדבריו השבת החטופים.
והנ חלפו להן שנתיים וכל אותו פסאדה התבררה כריקה מתוכן: לא די שהיציאה למחמה לא הביאה לשיחרור החטופים אלא שישראל הסכימה לשחרר את קונטאר החי תמורת שתי גופות!
וכדי להוסיף חטא על פשע הסכימה הממשלה להחזיר גם שבויים נוספים וגם עשרות רבות של גופות.
החמור מכל היא העובדה כי הצד השני מבין עכשיו שהממשלה טובה מאד בדיבורים מתלהמים אבל חלשה מאד כשזה מגיע למעשים, וההבנה שלו לא תיטיב עימנו במשאים ומתנים עתידיים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010