טוקבקים של פוליטיקאים ועוזרים [חדש]
איתי   יום ג', 24/06/2008 שעה 17:01 אתר אישי
את הדרישה ליחס אישי לטוקבקים בבלוג של הח''כ יש לשמור לדעתי לשלב הבא באבולוציה. אסתפק בפתיחה לתגובות.

ועם זאת -
ח''כ אורית נוקד (אין לה אתר) הגיבה בטוקבק בלחץ חברתי
העוזרים של החכים הבאים הגיבו בטוקבק בעבודה שחורה:

עמיר פרץ (האתר מ-‏2005 מת)
אורית נוקד
מיכאל מלכיאור (אתר הודעות לעיתונות)
שלי יחימוביץ' (הכי טוב שראיתי - המון מסמכים + העתקות מעיתונים + בלוג אישי + תגובות פתוחות)
דובר משרד הגמלאים יוני יצחק (לשעבר ע''פ קולט אביטל)

הנקודה המרכזית שתביא חכים להשקיע יותר ויותר באתר אישי/בלוג היא הוכחה שזה עובד, כאן בארצנו. כרגע עדיף בהרבה לחכ להשקיע בכתיבת טור דעה אישי לווינט / הארץ (נוהג פסול לדעתי שהולך ומתרחב) או בכנס פוליטי, בעיקר לפני בחירות, מאשר בכתיבת פוסט לבלוג שלו. למה?

- כי מעטים יחסית יוצאים החוצה מעבר לאתרי החדשות הגדולים
- כי במפלגות גדולות חברי המפלגה יקבעו אם תגיע לכנסת ולא התדמית בציבור הרחב. רובם רדומים בין בחירות לבחירות ולא צורכים אתרי חברי כנסת לארוחת בוקר
- הארגזים: דיל עם פואד אולמרט או סילבן שווה יותר מבלוג
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טוקבקים של פוליטיקאים ועוזרים [חדש]
אורי קציר   יום ד', 25/06/2008 שעה 9:05
בתגובה לאיתי
אתר אישי
כתבת ''הנקודה המרכזית שתביא חכים להשקיע יותר ויותר באתר אישי/בלוג היא הוכחה שזה עובד, כאן בארצנו''. אני לא רואה שמישהו משקיע בזה מעבר לעדכון של הודעות לעיתונות ונאומנים באירועים כאלה ואחרים. זה אינו מתכון ליצירת קשר עם הציבור. עוד לא ראיתי חבר כנסת שמנסה לארגן הפגנה או מחאה ציבורית כלשהי באמצעות הבלוג שלו. טרם הופיע נבחר הציבור שיארגן קוראים ומגיבים לאסיפות בהן יפרוש את רעיונותיו וינסה לגבש פעילות משותפת. חוגי בית מארגנים כמעט תמיד סמוך למערכת הבחירות. רק אז מופיעים פתאום, יש מאין, בלוגים שמופעלים על ידי פוליטיקאים או עוזריהם.

בארצות הברית הצליחו מועמדים בפריימריז כמו רון פול, הווארד דין או ברק אובאמה לרתום בלוגרים למערכות הבחירות שלהם באופן שסייע להםפ הן פיננסית והן תעמולתית. פעילות מקבילה בארץ ניסו לעשות כמה מחברי עבודה שחורה, יחד ובנפרד. זה לא עבד משום שאף פוליטיקאי לאניסה לפתח מערך דומה באופן אישי. בלוגרים אינם אמורים לעשות את העבודה עבור הפוליטיקאים אלא להיות שותפיהם. אבל אי אפשר ליצור שותפות מבלי שלפוליטיקאי תהיה מעורבות ברשת, מעורבות שהיא קודם כל אישית ובאחריותו המלאה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טוקבקים של פוליטיקאים ועוזרים [חדש]
איתי   יום ד', 25/06/2008 שעה 16:49
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני לא חולק עליך לגבי ההבדל בין מה שמאפיין אתרי חכים בארץ ובארה''ב.

אני חושב שהחכים מודעים להבדל הם פשוט חושבים שזה לא שווה את ההשקעה ועדיף לפעול ''בצינורות המקובלים''. לא בכדי אלו שהלכו על השיטה הכי חזק בארהב היו אלו שהצינורות המקובלים לא היו בית טבעי עבורם - לא אנשי ה''ממסד'' או בעלי הקשרים עם גורמים מאורגנים כמו וועדי עובדים. אתה עצמך כתבת על רון פול. ההליכה לאינטרנט היא מחוסר ברירה.

ככל הידוע לי מי שניסה את המודל הזה (או הכי דומה) בארץ גם הוא חכ שלא מצא בית באף ''ממסד'', וזה נכשל:
אפשרויות
א. לא כל מה שעובד באמריקה יעבוד פה
ב. הוא הקדים את זמנו
ג. ההצעה שלך רלוונטית לחכים מסוימים יותר מלאחרים.

למשל עבורו http://www.haaretz.co.il/captain/pages/ShArtCaptain....

אבל לא עבור פואד או קולט אביטל
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טוקבקים של פוליטיקאים ועוזרים [חדש]
אורי קציר   יום ד', 25/06/2008 שעה 18:39
בתגובה לאיתי
אתר אישי
אני מקבל את דעתך עד גבול מסוים. נכון, הרבה פעמים האינטרנט הוא זירה להעצמת הפופולאריות של הבלתי-מוכרים. מצד שני, הווארד דין עשה את זה הרבה לפני רון פול - ודין כיהן קודם לכן כמושל ורמונט. כלומר, הוא לא היה בדיוק אנונימי. אובאמה הפך לכוכב כבר לפני שנים אחדות, באחת הוועידות הדמוקרטיות, ולאחר מכן נבחר כבנאטור מטעם אילינוי - ובכל זאת הפך לכוכב אינטרנט ולבעל יכולות מוכחות בגיוס כספים ותמיכה באמצעות הרשת.

ההצעה שלי רלוונטית עבור לא מעט ח''כים, בעיקר כאלה שיש להם שאיפות מרחיקות לכת אבל התקשורת אינה מודעת לפעילותם. לא חסרים כאלה. מזיכרוני המקליש אני יכול לדלות שמות כמו יצחק לוי, תמר גוז'נסקי, יהודית נאות ויואש צידון. בדרך כלל הציבור הכיר אותם רק בכפוף לאג'נדה של מפלגותיהם אבל לא את פעילותם הפרלמנטרית האישית. בארצות הברית, למשל, כל נבחר ציבור נבחן על פי רמת הפעילות שלו והחוקים שהעביר. כאן זה בכלל לא רלוונטי. נכון, זה גם בגלל שטת בחירת הרשימות המפלגתיות לכנסת, אבל תחשוב במונחים של מדינה מתוקנת - מדינה שבה היכולת הביצועית המוכחת היא המדד למוצלחותו של הנבחר והיא זו שמדרבנת בוחרים להצביע בעדו.

זה נכון עבור עמיר פרץ וגם עבור קולט אביטל. אני לא מכיר יותר מדי אנשים שכשתאמר להם את שמה של אביטל יוכלו מייד לספר לך על מפעלותיה. במידה והיא אכן ח''כית איכותית, זה הפסד כפול - גם שלה וגם שלנו. בדיוק מסיבה זו, ובגלל הבלתי-אמצעיות שבו, בלוג מבחינת נבחרי ציבור כדוגמתה הוא צורך השעה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טוקבקים של פוליטיקאים ועוזרים [חדש]
ניר הירשמן, דובר ח''כ מלכיאור   יום א', 29/06/2008 שעה 14:28
בתגובה לאיתי
אורי ואיתי,

בשבועות האחרונים, מאז שהתחלתי לבדוק מה באמת השימוש של האתר, אני מנסה לחשוב כיצד ניתן להפוך את האתר למשהו קצת יותר קומוניקטיבי, איכותי ושאולי גם מישהו יקרא אותו.

אצלי למשל, יש פקק אדיר של חומרים שלא עולים לאתר בגלל מגבלות טכניות ואחרות. האמת היא שהייתי פותח את האתר לטוקבקים מחר אילו רק היתה לי אופציה, והאמינו לי שחבר הכנסת שאני עובד איתו מפציץ אותי בים של חומרים.

וכאן אני רוצה להחזיר את הכדור אליכם. אם מישהו מוכן לסייע לי בצד הטכני, או אפילו אם יש סטודנט לתקשורת שמוכן לבא ולהתמחות מספר שעות בשבוע אצלנו אני מבטיח לכם שתוך חודש יהיה כאן שינוי אמיתי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010