מקרה מוזר נוסף [חדש]
בר שושני   יום ה', 19/06/2008 שעה 9:49
מתוך החלק השלישי של ''פרשיות נעלמות'', ציטוט - בן פסקה עד פסקה וחצי, שריתק אותי במוזרות שלו, שמעולם לא הצלחתי לחשוב על פתרון מתקבל על הדעת. אם מישהו מכיר את העניין, או יודע מישהו שיוכל לענות על זה, אשמח לשמוע.

''נותרו ארבע דקות להפצצה. 'היי, מה הן הצלחות המועפפות הללו?' נשמעה שאלה באוזניו של אינפילד. הוא ראה קבוצה גדולה של דיסקיות ססגוניות גדולות מרחפות בדיוק במסלולו של מבנה המפציצים. איזו הפתעה חדשה הכינו הגרמנים לאויביהם?

'רציתי אינסטינקטיבית לחמוק מהדיסקיות הללו', מודה אינפילד - אך הוא המשיך לטוס ישר, בהתאם להוראות שבידיו. הכנף הימנית של 'פגי אן' שלו פגעה במספר דיסקיות. נשמעה נקישה. הוא חיכה להתפוצצות כשמעיו מתכווצים בקרבו - אך שום דבר לא קרה. תעלומת הדיסקיות לא נפתרה עד עצם היום הזה''

(פרשניות נעלמות, כרך שלישי, 'חלום הבלהות של פגי-אן', עמוד 337-8)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מקרה מוזר נוסף [חדש]
אורי קציר   יום ה', 19/06/2008 שעה 9:59
בתגובה לבר שושני
אתר אישי
נו, לא חסרים דיווחים המרמזים על עב''מים. מכל מקום מהדיווח ב''פרשיות נעלמות'' לא ניתן להבין ממה היו עשויות הדיסקיות האלה ומה הייתה צורתן. האם היו שטוחות לגמרי, או שמא היו תלת-מימדיות ובמשתמע היה בהן חלל איכסון לטייסים או למי שלא יהיה? אם נוצר מגע בין הדיסקיות לבין כנף המטוס, הרי יתכן שהותירו עליו ''חותמת'' כלשהי בצורת שריטה ואולי גם דבקו בכנף חלקיקים מהמתכת ממנה עשויות הדיסקיות. האם עניין זה נבדק לאחר שנתקבל הדו''ח של אינפילד? אם כן, מה היו התוצאות? אם לא, מדוע לא נבדק? האם אותרו הדיסקיות הללו על ידי מכ''ם כלשהו?

הרבה שאלות שהכתוב לא עונה עליהן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מקרה מוזר נוסף [חדש]
בר שושני   יום ה', 19/06/2008 שעה 13:08
בתגובה לאורי קציר
הדיסקיות האלה מגיעות, לפחות במהלך הסיפור, בתוך נסיון של מלחמה פסיכולוגית של הנאצים כנגד המפציצים האמריקאים: מספר אינפילד שהגרמנים ירו פגזים אנטי-אוויריים צבעוניים, במטרה ''להציק'' ולבלבל את הטייסים האמריקאים. כך שאני מניח שהאינסטינקט הראשוני הוא לא לקשר את זה לתופעה עבמ''ית אלא לטכסיס נאצי לא ברור.

הוא כותב:

''אף על פי כן, היה בידי הגמנים קלף מעצבן. הם החלו יורים פגזים ססגוניים. הטייסים האמריקאים, שתהרגלו כבר לפגזים שחורים, חשו אי נוחות רבה למראה הפטריות של עשן כחול ואדום שפרחו סביבם. את רגע ההפתעה ניצלו מטוסי הקרב הגרמניים, עטו בעשרות על מבנה המפציצים [...] 'המטוסים הגרמניים היו צבועים בשלל צבעים, וכאשר אלה נוספו על הפגזים הצבעוניים, נדמה היה לנו שאנו שרויים בחלום-בלהות, בטכניקולור', מספר אינפילד.''

גם הדיסקיות היו צבעוניות. אינפילד תיאר אותן כ''צלחות מעופפות'', אך לא ברור לי אם התרגום לעברית הוא של פליינג סוסר, או של פליינג פלייט. האם המונח ''צלחת מעופפת'' בהקשר העבמ''י שלה עוד נטבעה אז, בימי מלחמת העולם הראשונה?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מקרה מוזר נוסף [חדש]
בר שושני   יום ה', 19/06/2008 שעה 13:09
בתגובה לבר שושני
השניה, כמובן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010