עשה לי את היום [חדש]
טל   יום ה', 20/03/2008 שעה 13:28
''...המיוחד הוא ביכולת שלו להלחין קומפוזיציה של גוונים וצללים לכדי סימפוניה של צבעים הנעה בקצב מסחרר, מערבולתי, שכמעט ואינו ניתן לתפיסה בעינו של אדם רגיל''

רואים שנהנית לכתוב את זה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עשה לי את היום [חדש]
אורי קציר   יום ה', 20/03/2008 שעה 13:34
בתגובה לטל
אתר אישי
בוודאי. ואב, רוב הביקורות שאני רואה בעייתיות הרבה יותר משום שהן אינן מתארות במלים ציוריות התפעלות גרידא אלא מנסות ליצור את הרושם שהמבקר הוא היחיד המצליח לפענח את התוכן והכוונות שהאמן מנסה לצקת לתוך היצירה. הרבה פעמים הרושם הוא של פלצנות נטו.

ואגב, כל שמות המבקרים, השכנים וכמובן המלחין עצמו - כולם מומצאים או נטולים מפינות נידחות בתודעה. השם ''ואן דן וגטה'' הוא שמו של הולנדי צעיר שבו נתקלתי לפני 14 שנה. וילם מאורנייה היה שליט הולנד, ולימים גם מלך אנגליה. שמו השני של הצייר, קורנליוס, נטול מקורנליוס דה ויט היה הממונה על הסכרים בהולנד ויחד עם אחיו, יוהאן, שהיה ראש הממשלה, נרצח בלינץ' מזעזע שביצע בו אספסוף מוסת שמאחוריו עמד, כנראה, לא אחר מאותו וילם מאורנייה. יוליאנה דה גרייס היא תרכובת של שמה של מלכת הולנד, יוליאנה, שמלכה בשנים 1948-1979, ושל הכדורגלן ההולנדי-בלגי מארק דה חרייזה, שבפלמית מבוטא שמו דה גרייס. ואילו ''רשימת הוברט'' אינה אלא בבואה של ''רשימת קכל'', שבה קיטלג אחד ממעריציו של מוצארט את יצירותיו של המלחין הגאוני שעלה בידו לאתר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010