[חדש]
שיר-דמע   יום ה', 20/03/2008 שעה 9:02 אתר אישי
יש להודות שגם אני לא התרשמתי מהתמונה, אז שמחתי לגלות שלפחות הפעם האינטואיציה שלי היתה בסדר. אני לא מתחברת במיוחד לאמנות מודרנית ומתקשה להבין הרבה פעמים מה רוצים ממני.

אגב, אם במקרה ראית את הסרט ''חיוך של מונה ליזה'', אז ג'וליה רוברטס בתפקיד מרצה לאומנות בקולג' עושה שם תרגיל דומה לסטודנטיות שלה.

והבת שלך מותק!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום ה', 20/03/2008 שעה 11:35
בתגובה לשיר-דמע
אתר אישי
נו, את הרי חייבת להוציא ממני את הווידוי המלא. אחד מספרי קופיקו, אי-שם בשנות השבעים. הקוף השובב מחליט להוכיח לאויבתו הגדולה, שושנה השמנה, שהוא מבין באמנות לא פחות ממנה. הגברת משמשת כשופטת בתערוכת ציורים וקופיקו המשועשע מטפטף צבעים על בד, מדביק שם כמה גושי אדמה, נוצות שתלש מהתרנגול שבחצר, אבקת כביסה כחולה ועוד כמה מוצרים מסוג זה ותולה את היצירה בגלריה. השופטים משתגעים מהיצירה המקורית ומשפע החיים שבתמונה, בעיקר כשאחת הנוצות זזה למשב אוויר קל - וכמובן מעניקים לה את המקום הראשון.

ואפרופו אמנות מודרנית: לפני מספר שנים הלכתי לגוגנהיים בניו יורק. בהתחלה עוד ניסיתי לפענח את זווית ההסתכלות של הציירים על התמונה שהם רואים. אחר כך התברר לי שזה בכלל לא מה שחשבתי שהם רואים, כלומר במקום שחשבתי שמצויירת אישה זה היה בכלל איזה בית. בשלב מסוים כבר איבדתי את הצפון ולא הבנתי בכלל מה מבוטא בכל יצירה. ויצירה שאותה איני מבין - ושגרוע יותר, היא נראית לי כקלה מאוד ליצירה וככזו שלא תמיד דורשת כישרון מיוחד (אם כי בין התמונות התלויות בגוגנהיים באמת שלא חסר כישרון) - ממנה גם אינני יכול להתלהב. כתבתי על כך משהו בעבר: http://www.aplaton.co.il/story_165

ולגבי הילדה שלי - לא יכולתי להסכים איתך יותר: http://www.youtube.com/watch?v=9wAvfAoug0M
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
שיר-דמע   יום ה', 20/03/2008 שעה 14:41
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
הסיפור על קופיקו הזכיר לי פרק בסדרת המדע-בדיוני ''מלאך שחור'' שבו ג'ושוע, מעין הכלאה מוטנטית בין אדם לכלב, מוצא השראה ויוצר תמונות מקרעי מסמכים ישנים שיצא והרבה צבע, ובעלת הגלריה הקרובה מוכנה לשלם תמורתן המון כסף. בסופו של דבר היא גם רוצה לפגוש את האמן ואז מתעוררת בעיה...

עם המשפט ''יצירה שאותה איני מבין - ושגרוע יותר, היא נראית לי כקלה מאוד ליצירה וככזו שלא תמיד דורשת כישרון מיוחד - ממנה גם אינני יכול להתלהב'' אני מזדהה במיוחד, ומבחינתי הוא תופס לא רק לאמנות פלסטית אאל גם לשירה מודרנית ועוד כל מיני דברים אחרים שנכנסים תחת הטקיגוריה ''אמנות'' על כל גווניה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   יום ה', 20/03/2008 שעה 14:54
בתגובה לשיר-דמע
אתר אישי
אמן סלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010