אתה צודק, כמובן, אבל הנימוקים בעייתיים. [חדש]
דג קר   יום ד', 26/12/2012 שעה 11:09
במובן מסוים, השאלה מה העולם חושב היא באמת לא רלוונטית.
היא לא רלוונטית לא כי אין לה השלכות מעשיות, אלא כי מבחינה פנימית היא לא מעניינת. מה שמעניין זה מה טוב לנו ומה לא טוב לנו. תוכנית בנט לא טובה לנו. היא לא טובה לנו בעיקר מבחינה מעשית - כי סיפוח שטחי C דורש הגנה על שטחי C, שזה כמו להגן על חורי מסננת מפני הפלסטיק שמקיף אותם (או להפך). כמו להגיד לציפור ''כל העץ הזה שלך, פרט לחלל האוויר שבין העלים''.
אני לא מאמין שבאמת יש 200,000 איש בארץ שחושבים שהתוכנית הזו מעשית, אבל בשביל לשכנע 100,000 מתוכם צריך לפרוט את התוכנית הזו לפרוטות - להראות את המפה ברזולוציה טובה ולהצביע אחת-אחת על מאות הבעיות הפרקטיות שכרוכות בה.
האמירה ''העולם לא יקבל את זה'' לא משכנעת אף אחד. ראשית, כי העולם *כן* מקבל הרבה מאוד דברים שהוא לא היה צריך לקבל (הצצה קטנה צפונה מספיקה כרגע, אבל יש עוד עשרות דוגמאות), ושנית כי זה באמת לא משנה. אם תוכנית בנט היתה טובה מבחינה מעשית והיתה מקובלת עליי מבחינה מוסרית הייתי תומך בה עם או בלי תמיכת העולם.
[קישור ישיר לתגובה זו]            

אתה צודק, כמובן, אבל הנימוקים בעייתיים. [חדש]
משה עברי   יום ו', 04/01/2013 שעה 23:24
בתגובה לדג קר
שלום דג קר (ואני די בטוח דווקא שמדובר באיש חם :-)
אני שמח שהדיון מגיע ממקום של ''הרע במיעוטו'' ולא ממקום של אוטופיה משיחית, זו או אחרת.
1. עמדתה של הקהילה הבינלאומית חשובה בעיני. בעולם שהופך לכפר קטן יש משמעות בעלת משקל לבניית קואליציות עם המדינות והעמים סביבנו והשלכות קשות לניתוק מהם. השאלה כמובן היא כיצד ניתן לאזן בין האינטרסים השונים.
2. מה שאתה מבקש לעשות זה להפקיר את אזור הפנים של ארץ ישראל, ההר המרכזי לכל דיכפין. כל ג'יהאדיסט שונא ישראל (ויש כידוע הרבה כאלה) יוכל לעבור את ירדן ללא בקרה ולהגיע למרחק 'טיל צינור' מכל עיר בישראל. אני בניגוד אליך סבור שבמקרה זה מדובר בהפקרות שתעלה לנו ביוקר רב, רק בכדי להגיע לייצוב (ע''ע חומת מגן).
3. כן יש את עניין ההיסטורי הזה, אתה יודע.. חבל יהודה וכאלה. אם אנחנו לא נשמור על המורשת ההיסטורית שלנו (גם זו הפחות נעימה, ההרודיון של הורדוס למשל) אף אחד לא יעשה זאת עבורנו.

לסיום, אני חושב שהתכנית של בנט לא ריאלית. סיפוח הגושים המרכזיים לישראל ומתן אוטונומיה לפלסטינים תוך שמירה על הביטחון שלנו, לעומת זאת, דווקא כן. אבל כידוע במשא ומתן פותחים במחיר הגבוה.
[קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010