כולם מרוויחים מהפסטיבל (כלומר עיתונים ופוליטיקאים) [חדש]
אורן צור   יום א', 04/11/2007 שעה 12:02 אתר אישי
העיתונים מוכרים ומאחדים את הקוראים נגד המפלצת. הפוליטיקאים גם הם זוכים לרגע נחת של אחדות, למשל אולמרט ש''מזדהה עם כל מילה של יובל רבין'' שאמר על הברית שזה לא מוסרי ולא דמוקרטי.
ההמון המוסת (טוקבקים בוינט וגם בהארץ) רק מדבר על המפלצת וצועק שצריך לשלול מעמיר את חופש הדת, להרוג את התינוק ולגרש את כל המשפחה...

נראה לך שמישהו יוותר על ההון שאפשר לעשות כאן?!

ולעניין הזיכרון הקצר, אין ספק שעמיר צריך להישאר בכלא אבל ההשוואה לארה''ב לא כל כך במקומה - בארה''ב לא ימהרו לשחרר את רוצח קנדי אבל גם לא את פולארד או את מחבלי אל-קעידה שנעצרו ואילו כאן שיחרור מחבלים הוא מקובל והקריאות לשיחרור עמיר הן רק פרובוקציה שנועדה להתריס נגד שיחרור מחבלים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כולם מרוויחים מהפסטיבל (כלומר עיתונים ופוליטיקאים) [חדש]
אורי קציר   יום א', 04/11/2007 שעה 12:34
בתגובה לאורן צור
אתר אישי
לא, אני לא תמים עד כדי שאבין בעצמי שאיש לא יוותר על ההון התקשורתי והפוליטי שאפשר להוציא מהעניין הזה. זה גם לא משתמע מהפוסט שלי. הקריאה שלי היא עקרונית. תמימות אין בה. אתה שוכח שגם אני הייתי פעם עיתונאי ועורך. את התחרותיות המטורפת של המקצוע הזה אני מכיר לא רע.

איש אינו טוען ברצינות שצריך לרצוח את תינוקו של הרוצח או אף לגרש את משפחתו ואתה יודע זאת היטב.

ולעניין ההשוואה לארה''ב: אתה מדלג מהר מדי על ההקשר שבגינו משחררים כאן מחבלים שרצחו אזרחים חפים משפע. בדרך כלל זה תמורת בני ערובה. אני מניח - אלא אם תתקן אותי - שאינך מעדיף שבני ערובה ישראליים ישארו בידי אויבים.

שחרור מחבלים גם אינו אהוב עלי במיוחד, אבל בגיל צעיר כבר לימדו אותי שהמדינה הזו אמורה לעשות כל מאמץ כדי ששבוייה יחזרו הביתה. הקריאות לשחרור הרוצח אינן פרובוקציה; הן מציאותיות מאוד. הן בכלל אינן קושרות את הנושא הזה עם שחרור שבויים אלא רק כתירוץ. אתה באמת ובתמים סבור שנישואיו של הרוצח עם הסהרורית ההיא הם פרי אהבה שהתלקחה ביניהם פתאום? ושבין זה לבין מאמצי השחרור אין דבר וחצי דבר?

אבל אני חורג ממה שהבטחתי לעצמי לעשות. אין לי שום חשק לדבר על הרוצח הזה עכשיו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כולם מרוויחים מהפסטיבל (כלומר עיתונים ופוליטיקאים) [חדש]
אורן צור   יום א', 04/11/2007 שעה 13:02
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
מחבלים משחררים כאן כמחווה של רצון טוב לפני שיחות ולא רק בחילופי שבויים, אבל נניח לזה.

הנישואים של עמיר לסהרורית הזו הוא קוריוז של שני פסיכים וככזה הוא צריך להישאר. את הקריאות להרוג את התינוק ציטטתי לא כי אני חושב שבאמת יהרגו אותו (אבל גם לא חשבתי שירצחו את רבין בגלל שקראו לו בוגד) אלא בשביל להראות את האווירה שהתקשורת מלבה ואת אחדות האינסטנט שהיא יוצרת.

אבל האמת שאנחנו מסכימים כאן בכל - גם אני חושב שעמיר צריך להישאר בכלא ולא צריך בכלל לדון בשחרור שלו (ואני גם מאמין באמת ובתמים שהוא לא ישוחרר לפני הבר מצווה של הנכד שלו) וגם אני חושב שהתקשורת צריכה להתעלם ממנו לחלוטין ולא להשתתף בפסטיבל, אלא שזו לא רק התקשורת והאינטרסים המרובים והצהובים שלה אלא גם הפוליטיקאים שמוליכים את התקשורת באף שזקוקים לעמיר כדגל מאחד וכמטרת דמי שתסיח את הדעת מהכהונה הגרועה שלהם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010