השתמטות OUT - סרבנות IN . [חדש]
אליה   יום ג', 07/08/2007 שעה 19:58
בעוד כולם עוסקים במילים שהושלכו אל הציבוריות הישראלית מתוך אינטרסים פוליטיים , בתזמון שמתאים לאלה שהעלו אותו על תופעה שנמשכת לא מעט שנים - ההשתמטות, ואתר אפלטון (גם), מקדיש משאבי דעת ודעתנות מצד הגולשים בפרק זמן של מספר ימים - הנה הולכים ומצטברים אירועים מדאיגים על המוטיבציה והרצון וההתנהלות שבתוך הצבא עצמו. אתמול ראינו סרובי פקודה בחברון. לפני כשבועיים היו אלה קבוצת חיילות שהשביתו פעילות על שום כלום.
לפני כחודש חיילי/מתנדבי יחידת החילוץ קבעה מי יהיה מפקד היחידה שלהם ולפני מספר חודשים היו אלה חיילי מילואים שסרבו לפעילות כי לא קיבלו טיפול נאות וישראל קיבלה התייחסות ''מכובדת'' בנאום של נאסראללה.
אז אולי יגידו כי אין קשר בין שרשרת המקרים וכי זו בעיה מסוג שונה. האידיאולוגיה של סרבני חברון אין דינה כהתפנקות של החיילות שאולי טורטרו בקשיחות יתר.
אני טוען כי אלה בעיות בעלות בסיס משותף , למרות הרקע השונה של המקרים . משהו לא טוב קורה להתייחסות של החיילים כפרטים למערכת הצבאית , כפי שמשהו רע קורה ליחס של הפרט למוסדות המדינה שהיו מכובדים עליו בעבר (+-). זאת ללא קשר לכל הממצאים החמורים הנוגעות לפיקוד ולהתנהלות הדרג הגבוה. יש תחושה רעה במצבור המקרים בכל המערכות : הצבאי , האזרחי וכמובן הממסדי. פתרונות ?
התגייסות אזרחית פעילה. אולי . לא יודע אבל לא יוצא לי משהו אופטימי, לבד מהאיכפתיות שהתגלתה מצד הגולשים.
ו ע ת ה אחרי שנברנו בסוגיות חשובות כואבות ומדאיגות ואשר נוגעות בנפשינו בגופנו וביוצאי חלצינו , ובלא להפחית כהוא זה מחשיבותו של הדיון והתגובות, אני - מתגעגע לטיול קסום בטבע או לסיפור נוסטלגי מרגש או לזיכרון של ספר ילדות שנשכח - כפי שרק באתר הזה אני יכול למצוא ובכך לממש חלק ממצוות עונג שבת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

השתמטות OUT - סרבנות IN . [חדש]
אילן   יום ג', 07/08/2007 שעה 21:48
בתגובה לאליה
אתה צודק, זה חלק מאותו סיפור שהוא עצמו (ה''השתמטות'') הוא חלק קטן מסיפור הרבה יותר גדול, והרבה יותר חשוב, של פרימת קצוות והתפוררות של תפרים בחברה הישראלית.
פעם חשבנו ש''הפרד ומשול'' זו טכניקה שלטונית של כובשים, והנה מתברר שלא רק.
וכן, גם זה קשור ל''סיפור נוסטלגי מרגש או לזכרון של ספר ילדות שנשכח''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

השתמטות OUT - סרבנות IN . [חדש]
אורי קציר   יום ג', 07/08/2007 שעה 22:37
בתגובה לאליה
אתר אישי
דווקא פרסמתי כמה מאמרים כאלה לאחרונה. אבל אני בהחלט מבטיח עוד...:))
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010