התייחסות כללית [חדש]
יונית בן שאול   יום א', 27/05/2007 שעה 20:49 אתר אישי
אני לא מבינה מה כל הטענות כל הזמן, נגד רשימות, בעד רשימות (לולדי הייתה פעם רשומה באה חשבון על רשימות) וגם שאר הטענות נגד אורי על הבחירות שלו.
זה אמנם מוזר כי אני נכללת בהן אבל מה שאני רוצה להגיד הוא כללי יותר.
אני לא חושבת שהרשת בכלל והבלוגים בפרט אמורים להכלל בכלל בקטגוריית 15 דקות התהילה של כל אחד. כל היופי הוא שהם מחוץ לעסק, והם מאפשרים לא 15 דקות בדחילו אלא זמן לא מוגבל, בתנאים של הכותב. בתור שכאלה, וכיוון שהם מצליחים לשמור על עצמם מחוץ למשחק (אלא בתור קוריוז) - רשימת בלוגים מומלצים, או אתרי בלוגים ''נחשבים'' לא דומים לפריים טיים בטלויזיה ולא לשום דבר מהעולם שמחוץ לרשת.
לא רק זה - להחיל על הבלוגים את הכללים של העולם האמיתי ואת מחשבת ה fifteen minutes of fame פשוט יהרוס אותם. האנונימיות היחסית תיעלם, האותנטיות תלך ולא ישאר דבר מלבד הרייטינג.
לכן הרייטינג הוא לא לעניין בעיניי, וככה גם כל התגובות ה''מתחשבנות'' שכאן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

התייחסות כללית [חדש]
מישהו   יום א', 27/05/2007 שעה 20:58
בתגובה ליונית בן שאול
עלית על הבעיה. תרבות הבלוגים היא תרבות חופשית. באו רשימות ועשו אותה אשמור לי ואשמור לך. אני חושב שכל אתר בלוגים צריך להיות פתוח לכולם. חינם או בתשלום זה לא משנה. אבל שלא יהיה סלקטור בכניסה שיחליט מה יכנס פנימה ומה ישאר בחוץ.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

התייחסות כללית [חדש]
אורי קציר   יום א', 27/05/2007 שעה 22:13
בתגובה למישהו
אתר אישי
סליחה, אבל עם כל חילוקי הדיעות שיש לי עם רשימות (ויש לי), זהו פרויקט פרטי לחלוטין. בוני רשימות לא חייבים שום דבר לאף אחד. הם בנו את הבית הזו וזכותם לקבוע איזה קריטריון שיתחשק להם כשהם בודקים את מי להכניס פנימה ומי לא. לא כל בחירה שלהם תמיד מוצלחת, לטעמי, אבל זה אינו סותר את העובדה שזכותם גם לקחת כותבים פחות טובים או סתם לטעות.

אם תבנה אי פעם אתר בלוגים משלך, תוכל להחליט שהוא פתוח לכולם. אם לא - לאף אחד לא יהיה שום קייס לבוא אליך בטענות. יצירתו של אדם היא רכושו ואין זו חובתו לחלוק אותה עם הכלל רק משום שמישהו חושב שזה מגיע לו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

התייחסות כללית [חדש]
מישהו אחר   יום א', 27/05/2007 שעה 23:30
בתגובה לאורי קציר
אדון מישהו, אולי גם תשתף את כולנו בדירה שלך? למה אתה לא פותח אותה לכל מי שמחפש מקום להניח בו את ראשו? ואולי גם את חשבון הבנק שלך? למה אתה דורש רק מאחרים? אולי תתחיל קודם כל ממך?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

התייחסות כללית [חדש]
עוד מישהו אחר   יום א', 17/06/2007 שעה 15:18
בתגובה למישהו אחר
אני חושב שהעובדה שברוכין אינו פותח את שיקוליו לדיון ציבורי (זכותו, כמובן) היא שיוצרת את הצורך לדון בשיקולים האלה בכל מקום שזה מתאפשר, כמו למשל המקום הזה, בגלל הדיון הזה שנוצר כאן.
אני לא ממש חושב שאפשר למנוע את הדיון הזה, מפני שככל שהאתר של ברוכין צובר רייטינג, יש ה-ר-ב-ה שמרגישים (לפעמים אולי גם בצדק) שמה שיש להם לכתוב טוב לא פחות ממה שיש לחלק מהכותבים באתר (אני לא מדבר על כמה גדולים באמת שכותבים שם, רובם מהוותיקים יותר שכתבו כשהאתר היה עוד שכונה קטנה, ולא עיר של סלבריטאים) לכתוב.
על רקע זה, גם התגברות הסלקטור-מאניה שבאה לביטוי גם בקפה ''דה מארקר'' שמחליט מי ייכנס בשעריו מכל מיני שיקולים שונים ומשונים, ואנחנו צריכים להודות בעובדה העצובה שהסלקציה מגבירה ביקוש, ויוקרתו של האתר עולה ככל שהוא ''מראה שהוא יכול'' לסלק אנשים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010