אופיר פינס או עמי איילון? [חדש]
אורית   יום ד', 07/03/2007 שעה 9:27 אתר אישי
הבחירה בין השניים אינה קלה בעיני, כי שניהם אינם בשלים עדיין לתפקיד ראש הממשלה. עם זאת, למרות ההסתייגות שלי מ''הבטחוניסטים'' - אני מודה שעמי איילון אינו נתפס בעיני כנגוע בחוליים שכה מאפיינים את דני יתום, מתן וילנאי ודומיהם. נראה לי שאיילון ''התאזרח'' יותר מכל האחרים.
מאידך נסיון העבר מראה כי מועמדים שהוצנחו נכשלים במהירות - בין אם הם מצליחים להבחר ובין אם לא. אך גם פוליטיקאים מנוסים אך לא בשלים נגועים באותו חסרון (ראו אברום בורג).
הבעיה הראשונה והעיקרית של הנבחר תהיה יכולת המנהיגות והתמרון של קן הצפעים המתקרא מפלגת העבודה. איילון נהנה מכריזמה אך מחוסר נסיון פוליטי - ואילו פינס נעדר עוצמה וכריזמה, אך בעל נסיון פוליטי. מי מהם יצליח להקרין מנהיגות בתוך המפלגה? אני חוששת ששניהם יתקשו בכך.

מנהיגי העבר הטובים והאפורים של העבודה הצטיינו ביכולת ביצועית גבוהה. גם בהבט זה, שני המועמדים הרלבנטיים בעיני טרם הוכיחו את עצמם בקנה-מידה לאומי, במערכות אזרחיות.

בשורה התחתונה: המאמר והדיון בעקבותיו עדיין לא שכנעו אותי את מי משניהם להעדיף.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אופיר פינס או עמי איילון? [חדש]
אורי קציר   יום ד', 07/03/2007 שעה 9:52
בתגובה לאורית
אתר אישי
אורית, יש חמישה מועמדים ומתוכם צריך לבחור. גם פינס וגם איילון אינם מועמדים מושלמים. לכל אחד מהם יש פגמים ואני לא מכיר פוליטיקאי חף מכל פגם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אופיר פינס או עמי איילון? [חדש]
אורית   יום ד', 07/03/2007 שעה 12:49
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
לו הייתי צריכה להצביע, הייתי בוחרת בעמי איילון - משום שלהנחתי הוא יתרום להגדלת גוש השמאל (גושונצ'יק?) יותר מאופיר פינס. אך מהותית אין לי עדיין נימוק טוב להעדיף אחד משניהם.

אגב, אני חלוקה עליך בעניין תיק הרווחה: לדעתי ההמולה התקשורתית סביב תיק זה חסרת יסוד, כי שר האוצר וראש הממשלה הם הקובעים העיקריים בנושאי רווחה. הם המחליטים על התקציבים המוקצים, ועל הפרטת שירותי רווחה ציבוריים (או מיזעורם). לדעתי, השגיאה הקולוסלית של מפלגת העבודה, היא שהיא נכנסה לקואליציה ללא משרד האוצר. כבר אז היא היתה צריכה להבין שפני הממשלה אינם למדיניות רווחה - ואסור היה לה להצטרף.
[במאמר מוסגר: הפנטזיה שלא מימשתי היא להיות הממונה על התקציבים במשרד האוצר. זהו בעיני התפקיד החשוב ביותר בשירות הציבורי - ואסור להשאירו לכלכלנים צרי-אופק].
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010