מזמן לא כתבת [חדש]
מונס   שבת, 07/04/2012 שעה 23:09
שלום אורי
מזמן לא כתבת. שמח לקבל מאמר ממך אחרי כל כך הרבה זמן.

בתפקידים זוטרים,'' מכרז תפור'' הוא לא תמיד תפור, התפקיד הראשון שזכיתי בו בשרות המדינה היה כאילו מכזר תפור אלא שמי שהיתה מועמדת , כשלה בבחינה ולכן אני נכנסתי.

לעניין מכרז בכירים, אם למישהו יש בעיה עם הבחירה הוא תמיד יכול להגיש ערעור או לדרוש את הסיבה מדוע הוא לא נבחר או באיזה מקום הוא נבחר. במצב שכזה, הבחירה מתעכבת, והמועמד אינו יכול להכנס ללביצוע תפקידו, , השאלה היא עד כמה הארגון / מוסד יכול להחזיק מעמד וןלהתמודד מול המועמדים האחרים. בד''כ מפורסם מכרז חדש , והפעם הארגון יהיה זהיר יותר בבחירה.מצד שני עד כמה המועמד שמעוניין במשרה מוכל להילחם.

לעניין עיריית תל אביב, מה דעתך לשלוח את המאמר הזה אליהם על מנת שיגיבו?

בברכת חג שמח: מונס
[קישור ישיר לתגובה זו]            

מזמן לא כתבת [חדש]
אורי קציר   יום א', 08/04/2012 שעה 7:09
בתגובה למונס
אתר אישי
מונס, רוב המועמדים לא ייאבקו במערכת. גם משום שקשה מאוד לכפות על מערכת להעסיק אדם בניגוד לרצונה, וגם משום שיתכן שבעתיד יהיה למועמד שלא הצליח לעבור מימשק כלשהו עם המערכת והוא אינו מעוניין להגיע איתה לעימות.

שים לב לפיסקה האחרונה של המאמר: היא מתייחסת בדיוק לדוגמה שלך. במכרזים פומביים לתפקידים בכירים, נציבות שירות המדינה מקיימת מבחנים סטנדרטיים ומפורטים שמקשים מאוד על התנהלות מהסוג שציינתי במאמר, משום שגם אם יש מועמד מועדף, הוא חייב לעמוד באמות המידה שקובעת הנציבות. הבעייה היא מה קורה אם הוא עומד בהן, אבל עדיין אינו המועמד המתאים מכולם. במצב כזה, אין כמעט סיכוי שהוא יצלח את השלב אחרון במכרז: ועדת המכרזים שמונתה על ידי הגוף שפרסם את המכרז.
[קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010