בקשר לשירים בעברית [חדש]
י   יום ה', 01/09/2005 שעה 1:15
אתה מחפש דווקא מולחנים? וחוץ מזה בעבודה דומה על התרבות העברית אינני יודע אם מעניינים השירים כמו רומני המפתח וסיפורי המפתח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בקשר לשירים בעברית [חדש]
אורי קציר   יום ו', 02/09/2005 שעה 8:37
בתגובה לי
אתר אישי
כן, אני מעדיף מולחנים. לא בגלל שיש להם יתרון איכותי כלשהו על פני הבלתי מולחנים, אלא משום שהם פופולריים ומוכרים יותר. קל יותר לאדם להבין ולהפנים את הסיפור שמאחורי השיר כאשר השיר עצמו כבר מתנגן במוחו והוא מפזם אותו להנאתו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בקשר לשירים בעברית [חדש]
האביר שלא היה   יום ו', 02/09/2005 שעה 20:29
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אם ככה אז תתחיל מאלכסנדר פן והשירים שכתב למשל לרובינא (לא אני הוא האיש) שיר משמר למעשה נכתב לבתו של אלתרמן תרצה ובכלל הקשר ביניהם משהו מיוחד. נדמה לי שאת השיר סליחות כתבה לאה גולדברג לאברהם בן יצחק (ואולי למאהב אחר) אולם הדבר טעון בדיקה. רחל (התשמע קולי רחוקי שלי) 64,000 דולר ינתנו למי שיגלה למי בדיוק מאנשי העליה השניה היא כתבה את השיר הזה. היא עשתה רגשות אשם לכל כך הרבה אנשים שאני חושב שמכאן התחיל המיתוס שלה, ולא בגלל שהיא משוררת דגולה כ''כ. אלה השירים והסיפורים שאני מוכן להיזכר בהם, משום שהם של משוררים טובים באמת. אני משער שאתה גם תחפש את ''והוא אהב אותה/והוא חלם דמותה/וכך התחיל העצב המתוק/והבדידות חונקת את הצחוק. או את ''פמלה'' של עוזי חיטמן אבל במקרים מסוימים לא בטוח שנשאר מי שיספר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010