מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
יצחק שטיפמן   יום ד', 30/03/2005 שעה 13:55
בצעירותי בשנות ה-‏60 פרסם חיים גורי סדרת מאמרים על יוסף ג'י ( מקוה שאיני טועה ) תחת הכותרת '' מי מכיר את יוסף ג'י ?''

יוסף ג'י העלום נפגש עם כל גדולי העולם הניע מדינות שלמות בזכות כוח השפעתו על מקבלי החלטות .

לא זכור לי הסוף - נדמה לי שחיים גורי הודה שזאת היתה מתיחה .

בכל מקרה טווח הזמן של המיתוס הזה היה קצר ימים - עובדה שלא הופיע בכתבה הזאת
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
אורי קציר   יום ד', 30/03/2005 שעה 23:29
בתגובה ליצחק שטיפמן
סיפור מצוין, יצחק. אני מודה שלא ידעתי על כך בכלל. הייתי שמח לדלות אותו ממעמקי השכחה. האם תוכל לברר היכן הוא פורסם ואם ניתן להשיגו כיום?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
ערן עסיס   יום ה', 31/03/2005 שעה 18:20
בתגובה לאורי קציר
עד לא מזמן עבדתי בחנות ספרים ('שטיין', ירושלים) ושם הספר נשמע לי מוכר מאוד, כך שיכול להיות שהספר נמצא שם על המדפים או בחנות של הבן בתל-אביב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
בני   שבת, 08/10/2005 שעה 4:10
בתגובה לערן עסיס
זכור לי ספר כזה שקראתי לפני זמן רב. אלא שלמיטב זכרוני לא דובר כלל במתיחה, אלא בתעלומה שגם הסופר לא הצליח לפענח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
קובי נס ציונה   יום ה', 05/04/2007 שעה 1:37
בתגובה לבני
למיטב זכרוני היתה דמות כזאת שנקראה יוסף ג'י שאף הופיע ברדיו ורואינה. יתרה מזאת תמונתו פורסמה לא אחת בעיתונות בעיקר בעיתון מסויים. יוסף ג'י תואר כאדם הגורר רגל ומשותק ביד אחת. באחד מהראיונות הרבים שהושמעו בזמנו ברדיו תאר אף שפגש את חרורשצ'וב בזמן שהלה הייה שיכור. ברדיו הוא רואיין בתוכנית מפורסמת לשבת בשנות השישיםץ
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
יוסי   יום ו', 25/01/2008 שעה 8:11
בתגובה לקובי נס ציונה
ליוסף ג'י היו קרובי משפחה בחיפה. יצא לי לפגוש בו באחד מערבי הפתיחה של פסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה לפני למעלה מ 15 שנה.אף אחד לא הבין כיצד קיבל הזמנה לערב פתיחה חגיגי ואף מקום באולם היה לו כאחד מנכבדי המדינה, [נדמה לי שבשורת שרי ממשלת ישראל] מוכרח להודות כי גם אני נמשכתי לסיפורי המסתורין שמאחורי דמותו.העיתונאי אריה אבנרי כתב בזמנו ספר על התופעה. אני מנסה להשיג את הספר אך ללא הצלחה. מי שיש לו כיוון כלשהו איך ניתן להשיג את הספר או קובץ המאמרים שכתב חיים גורי על התופעה הנקראת יוסף ג'י ויוכל להאיר את עיני - תודתי תלווה אותו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
yonind   שבת, 27/09/2008 שעה 9:45
בתגובה ליוסי
זכור לי שחיים גורי פרסם בשעתו מסות/כתבות תחת הכותר הנ''ל, ב''למרחב'' עיתון ''אחדות העבודה''. ככל שיכולתי לקרוא (ולהבין) זו היתה מאין יצירה דמיונית שקצת(?) אמת שזורה בה.
כיום אני קורא בספרו של ש.שגב ''הקשר המרוקני'', על ג'ו גולן (יוסף גולדין) שהיה קשור לקונגרס היהודי העולמי ב-‏1954 והיה מעורב (גם) בהצלת-העלאת יהדות מרוקו. האם נינתן לקשר בין הדמויות???
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
גדעון   יום א', 11/12/2011 שעה 19:13
בתגובה לyonind
אתר אישי
לצערי, גיליתי את האתר המבריק שלכם רק עתה. בכל זאת, כמה מילים על הדמות יוסף' ג'י גוטמן אבל בעיקר אלה שהעלו אדם נכה למעלה. מי אתה יוסף ג'י? אריה אבנרי זמן קצר לאחר מלחמת ששת הימים הגיע ארצה יוסף גוטמן הידוע בכינויו יוסף ג'. היתה זו הזדמנות לרבים מאזרחי ישראל לשמוע את קולו ולקרוא את דבריו המצוטטים של איש המסתורין מספר אחד במדינה מאז הקמתה. יוסף ג'י-מעין זליג של וודי אלן. פעם הוא מצולם עם ברז'נייב, פעם עם ג'ונסון או ניקסון או אישיות מדינית אחרת ופעם הוא נאסר על ידי שלטונות רוסיה ונידון לארבע שנים אבל משתחרר אחרי חודשיים. פעם היו חסרים לעיתונאי מסוים בפריז כרטיסים לקונצרט מתוקשר ופתאום הוא מקבל כרטיסים בברכת יוסף ג', בפעם אחרת יוסף ג'י מצליח לעזור לאדם זה או אחר. המסתורין סביב האישיות הלכה וגדלה ואיתה השמועות המטורפות. עד פה בערך הכתוב על הכריכה האחורית של הספר. יצאו שני ספרים על יוסף ג'י. האחד, על שם ממציאו ומגדילי דמותו-הלו הם אלופי הצ'יזבטים של הפלמ''ח והצי'זבטרון-חיים חפר וחיים גורי ואלישע גת בארכיטקט. (אלישע השמן). יחד עם מרגוט קלאוזנר, דן פתיר, אלי ויזל, עמליה ונחום מארבל, מיכאל בר-זוהר, אדוין איתן, יצחק איז'ו רגר, מישה אשרוב ועוד-הקימו את ''אגודת מי מכיר את יוסף ג'י''. האתר זוכר שבשנות השמונים-הגיעה אדם על כסא גלגלים מלווה על ידי נהג מונית ונכנס לחנות הספרים שלנו. הוא החל לאסוף ספרים מכל הבא ליד והמוכרות המבוגרות כרכרו סביבו כשהן זוכרות את ממציאו-שני החיימק'ס ורצו קצת לגעת בתהילה. התהילה היתה מורכבת מאוסף עצמות ובשר דל, נכה, יד אחת מדולדלת וחסרת שימוש. אחד מחברי האתר-הבין מה הולך לקרות והזהיר את המוכרות אבל אלה היו מסוממות מתהילת האיש המסתורי יוסף ג'י וערמו לפניו מאות ספרים שרק בסוף-כשהמלווה שלו התעקש לעזוב-אמר יוסף ג' למוכרות:'''יבוא איש מסוים וישלם ויקח את הספרים.'' בקיצור חבר'ה, יוסף ג'י היה איש תאב פרסום, בודד ופאתטי ולא מטמורפוזה ולא מסתורין. רק מסכנות שרוממה על ידי שני החיימקעס ואריה אבנרי אחד שהחליט לבדוק מי האיש באמת ואכן הוא מצא שהאגדה החלה להתמוסס עוד בחייה. האכזבה היתה גלויה וגם הספר מצטט את תגובתו של חיים גורי לאגדה שהקים בעצמו. הספר שווה קריאה בכדי להכיר את עולם התקשורת בימים ההם, את הבוהמה וכיצד היא מגיבה לתקשורת בכלל. קחו דוגמיות ממעלליו של איש המסתורין: פגישה עם המלך חוסיין בהודו. סוכן חשאי סיני, בריטי וישראלי פגישה עם הגנרל דה-גול והכל-כל הפגישות האלה סמוכות אחד לשני כמעט באותו שבוע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מי מכיר את יוסף ג'י ? [חדש]
אמוץ פלג   יום ה', 20/09/2012 שעה 14:29
בתגובה לגדעון
בהמשך לתגובתו ובעיקר למידע של גדעון כל מילה נכונה, ויותר מזה, האיש הסתובב בקיבוצים והופיע, ללא תמורה כספית, בערבי תרבות וראיונות. בין השאר היה גם אצלנו בחולדה, אינני זוכר שחידש משהו מעבר למה שפורסם עליו בתקשורת, ובעיקר לא פתר את חידת אישיותו, סוד כוחו והימצאותו בכל מקום וליד כל כך הרבה ידוענים ורבי השפעה. יש בידי מספר תמונות שצולמו אצלנו ולדעתי הם של יוסף ג'י, אך אין לי דרך לאשש זאת.
אמוץ
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010