התרגשתי לקרוא [חדש]
מיטטור   יום ג', 01/03/2005 שעה 23:00 אתר אישי
איסטווד הוא אחד היוצרים הדגולים של הקולנוע לדורותיו. אורי צודק שההכרה בו נמנעה זה שנים רבות בגלל דמות המאצ'ו. המשחק שלו ''טוב הרע והמכוער'' היה מזכה אותו בפרס האוסקר עוד בשנת 1966 אם זה היה תלוי בי.

יש שני סוגים של אנשים בעולם, ידידי, אלה שמחזיקים אקדח ואלה שחופרים. קלינט תמיד היה מהצד של המחזיקים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

התרגשתי לקרוא [חדש]
אורי קציר   יום ג', 01/03/2005 שעה 23:23
בתגובה למיטטור
תודה, מיטטור. המטפורה שהבאת מתוך ''הטוב, הרע והמכוער'' באה בהחלט במקום הנכון. אסור רק לשכוח שבסצינה המדוברת מתחלפים התפקידים כמה וכמה פעמים ובשלב מסוים גם איסטווד הוא בצד החופר...

אגב, לפני כמה שנים עשה איסטווד סרט מעניין בשם ''עולם מושלם''. לתפקיד הראשי ש הוא ליהק את קווין קוסטנר, שלטעמי נתן תצוגה טובה בהרבה מכפי שייחסו לו הביקורות. הסרט הוא סיפורם של שני אסירים הנמלטים מהכלא וחוטפים ילד קטן כבן ערובה. איסטווד עצמו משחק שם מפקח משטרה מזדקן המרכז את הרדיפה אחר הנמלטים. כמו בסרטים אחרים שלו, הדמות שמגלם איסטווד נמנעת ממחוות הירואיות פומפוזיות ומסתפקת בניסיון סבלני לפענח את המתרחש במוחם של העבריינים. בדומה להארווי קייטל ב''תלמה ולואיז'', גם המפקח הזה מתחיל לגלות סימפטיה כלפי אחד העבריינים ומבקש למנוע את הסוף הטראגי והבלתי נמנע. זהו ניגוד כבד במיוחד לדמות שמגלם, דרך משל, ג'יימס קאגני ב''רגטיים'', שם מורה מפקח המשטרה לירות באדם שהשתלט על ספריה והחזיק בה בני ערובה אך לבסוף נכנע ויצא החוצה. הסוף, אגב, דומה בשני הסרטים (החוטפים מתים) המצויינים הללו, אבל דרכי החשיבה של אנשי החוק שונות לגמרי.

כדאי לראות את הסרט הזה, גם אם כשלעצמו הוא אינו הסרט הטוב ביותר שביים איסטווד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010