[חדש]
רועי שהגיע אחר-כך   יום ב', 10/05/2010 שעה 23:32 אתר אישי
כדי לאכוף את החוק לא צריך להקצות שוטר או שניים שיפטרלו בקרבת בית המשפחה השכולה. זה נכון לגבי כל חוק. כדי לאכוף את החוק האוסר עלי לגנוב את כלי הרכב של פלוני, המשטרה אינה צריכה להציב שוטר או שניים שישמרו על כלי הרכב של פלוני. המשטרה גם אינה צריכה להציב שוטר או שניים שישמרו עלי מפני מאן-דהוא שאולי ירצה להפר את החוק האוסר עליו לרצוח אותי. המשטרה אינה חבר של שומרי ראש. האכיפה כאן היא אכיפה בדיעבד, באמצעות הכאבה לכלי התקשורת שיפרו את החוק עד שכל כלי התקשורת יפנימו את נורמת ההתנהגות החדשה.
לדעתי, מדובר בחוק שמאוד מקל על השגת הרשעה - הטכנולוגיה היום מאפשרת, בקלות עצומה, לאתר ראיות בדבר ניסיונות התקשרות. אם מקבל בשורת איוב (איזו טרמינולוגיה, אגב) יבחר להתלונן, כל שעליו לעשות הוא לאשר למשטרה לבחון את פלט השיחות הנכנסות אל מספרי הטלפון שלו ולמצוא את הראיה (זאת, כמובן, בהנחה שכלי התקשורת לא יהיה מספיק מטומטם כדי ליצור ראיה טובה יותר ולפרסם את דבר יצירת הקשר בטרם תעבור מחצית השעה הנקובה בחוק).
דבר נוסף - צה''ל צריך לספק לתקשורת רק את מה שקשור לצה''ל - שם, דרגה, יחידה (עד כמה שניתן במסגרת מגבלות ביטחון שדה) ופרטים על נסיבות המוות (במגבלות ביטחון השדה ופרטיותו של ההרוג). אסור שצה''ל יהיה צינור להעברת מידע אישי על חייו האזרחיים של ההרוג. אבל אולי זו רק הרתיעה האישית שלי מהגוף הזה ורצון לשמור אותו עם המינימום ההכרחי של הסמכויות הדרושות לביצוע תפקידו כגוף לוחם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
יעל ר.   יום ג', 11/05/2010 שעה 2:36
בתגובה לרועי שהגיע אחר-כך
אתר אישי
ובכל זאת, האם למשפחה שזה עתה איבדה את יקירה יש כוחות להתחיל להגיש תלונה למשטרה על כל עיתונאי שנצפה באזור במהלך השבעה/הלוויה/אחרי קבלת הבשורה?
החוק לא ממש ישים. מנגד, איפוק בתקשורת הישראלית? גם זה נדון לכישלון.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
רועי שהגיע אחר-כך   יום ג', 11/05/2010 שעה 7:02
בתגובה ליעל ר.
אתר אישי
אולי לא להגיש תלונה מיד, אבל גם אם התלונה תוגש אחרי שבועיים-שלושה-חודש זה בסדר. נדמה לי, עם זאת, שעניין ה-‏200 מ' באמת נידון לכישלון. אבל עניין יצירת הקשר הוא משהו שיהיה קל לאכוף.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010