פאשיזם פאשיזם פאשיזם! [חדש]
עדו   יום ד', 03/03/2010 שעה 16:47
אני מודה שבצפיה הראשונה בסרט של חסמב''ה לא עליתי על זה. הייתי ילד קטן וביום העצמאות היה כיף גדול לראות את שלמה ארצי היפה והצעיר (והאשכנזי) עומד מנצח מול חבורת ההפקר המסכנים והעלובים (והמזרחיים) , לקח לי כמה צפיות (כמה שנים, בכל זאת לא היה מה לראות חוץ מערוץ 1 ביום העצמאות)כדי להבין שיש משהו מאד לא בסצינה שבה ירון זהבי מנסה לחלץ מפיהם של נערי ההפקר את מקום הכסף שגנבו. הם כמובן מסרבים לדבר ואז הוא מחייך ואומר
''נו חבר'ה , אני הרי לא רוצה להשתמש באלימות..''
אגב, את הבעיה פותר אהוד השמן עם גז צחוק, כלומר אופציה סדיסטית לא פחות ממכות אבל מצטלמת יותר טוב. יותר טוב מאשר לראות את הצבר האולטימטיבי , היפה , ההגון והמוסרי מכה אנשים חסרי ישע בשביל כסף. אבל המסר הובן, מאחורי החזות היפה והצודקת מסתתר לו ביריון אלים שלא כדאי לעצבן אותו , לא ממש שונה מנער ההפקר המזרחי מהרחוב רק אשכנזי יותר, מנומס יותר ואולי גם יותר חכם/מוכשר/יפה אבל כל זה נושר ונעלם ברגע שהדברים לא הולכים לפי דרכו.
שאלתם את עצמכם למה לעזאזל צריך להמשיך עם המחתרת כשהבריטים כבר הלכו? למה מדינה שיש לה צבא, משטרה וגם שירותים חשאיים צריכה לממן לחבורת ילדים מערה חשמלית ולצייד אותם בנשק כדי שיעשו עבודה בטחונית במקום לשבת בבית ספר וללמוד?
תאמרו - די להיות קרצייה, זה בסך הכל ספר - נכון, ספר שבו הערבי הוא תמיד טיפש ועילג ונער יהודי חכם , מוסרי וצודק ממנו. ספר שבו כולנו אשכנזים יפים ובלונדיניים חוץ מתימני המחמד התורן שהוא היוצא מהכלל .
אבל זו רק ההתחלה, אני לא טוען שהספר הזה הוא הוא שהשפיע על צורת החשיבה שלנו במדינה אלא שהוא מייצג אותה.
לפי צורת החשיבה הזאת המתנחלים למשל הם גיבורים של ממש.
למה בדיוק?
מישהו חשב שיש משהו מאד מוזר בכך שכמה דתיים נחושים עם דובונים ותתי מקלע קמים ומקימים להם באישון לילה מאחז על גבעה שוממת? איך בדיוק הקימו את שוהם? את אלעד? את מודיעין? מישהו שלח מתנחלים לשם? למה בעידן שבו יש וועדות ואישורים,שירטוטים ותוכניות, ישיבות של אדרכילים ומתכננים וכל התגים והסמלים של מדינה מתוקנת שאיתם מקימים ישוב חדש לא אמורה להיות שום התנחלות שמוקמת בצורה פרטיזנית ? הלו!!! הבריטים כבר עזבו מזמן!!
אבל ירון זהבי לא מבין את זה, מבחינתו הוא עדיין במחתרת וצורת החשיבה הזאת גורמת לאוכלוסיית המדינה להיות עיוורת לאיוולת שבמפעל ההתנחלויות.
אני רק יכול לקוות שאם יום אחד יתגלה שהמדינה מממנת חבורת נערים בגיל תיכון ומציידת אותם בנשק חם כדי שיסכלו עבורה פיגועים וירגלו נגד האוייב זה יגרום לזעזוע כלשהו
אבל אני בספק
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010