ברק שגה, ועוד כמה מילים על ... [חדש]
מונס   יום ד', 17/11/2004 שעה 22:46
מפלגת מרכז

אני לא מבין מה חושב ברק , ולמה הוא חוזר, כי במקום שאינך רצוי, חבל על המאמץ שלך, חבל על האנרגיה והכוחות. מברק עוד נשארו זכרונות לא נעימים, וצריך לזכור כי ברק נבחר לא בזכות עצמו אלא בשל המיאוס מנתניהו, ואז עוד היו בחירות ישירות, מה שנעלם היום.

ברק חוזר לפוליטיקה ?? נשמע מוזר.

לגבי עמי איילון, אני לא מכיר אותו יותר מדי, ואם הכוונה להקים שוב מה שנקרא'' מפלגת מרכז''. אז בא לי לצעוק ''ב ח י י כ ם''.

כמה מפלגות כאלה עברנו, מה נשאר ממפלגות כאלה אחרי הבחירות. ( ועוד נוסיף על זה שמנהיג מפלגה כזו הואשם בהטרדה מינית ).

אכן, שינוי מיצבה את עצמה כמפלגת מרכז וזכתה בכמות מנדטים נכבדה, אך האם היא באמת מפלגת מרכז??? זאת נקודה למחשבה.

במצב של היום לדעתי לפחות, הרי שרון נמצא בהכי מרכז שיכול להיות. וגם במצב מעניין, אולי אין לו רוב במפלגה שלו, אבל יש לו רוב בציבור. אז מה שוב צריך מפלגת מרכז? מה החידוש שיביא עמי איילון בהשוואה לשרון?? איזה שינויים יכול להציע עמי איילון בהשוואה לשרון??
נכון, היוזמה אולי ברוכה, אבל בינינו, לדעתי לא בשלו התנאים.

וכן, דרך אגב, אני לא איש ליכוד ולא תומך שרון, אני רק מנסה לראות את התמונה בצורה מפוכחת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ברק שגה, ועוד כמה מילים על ... [חדש]
אורי קציר   יום ה', 18/11/2004 שעה 10:49
בתגובה למונס
אתר אישי
אני לא בטוח שכניסתו של עמי איילון לפוליטיקה היא בהכרח הדבר הרצוי ביותר כאן. הפוליטיקה הישראלית רווייה בגנרלים שפתחו בקריירה שנייה תוך שהם מבטיחים לעצמם, בזכות הקריירה הראשונה, סטטוס יוקרתי כביטחוניסטים במפלגות המסכימות לשריין להם מקומות גבוהים ברשימתן. רבים מהם אינם מבינים כלל את ההבדל שבין מערכת צבאית ואזרחית ומתייחסים למפלגה שבה הם פועלים כאל חבורת ניצבים שתפקידם למלא הוראות המוכתבות מלמעלה. זה עובד ככה בצבא, אבל לא מחוצה לו.

ביטוי לכך נתן לא מזמן יום טוב סמיה, בעצמו אלוף במילואים, כאשר התראיין לגלובס השבוע. כשנשאל מדוע אינו משתמש בנכסיו האישיים (עבר צבאי מפואר, מוצא מזרחי, מסורתי וגם איש עסקים מצליח) לצורך כניסה לפוליטיקה, השיב שקבע לעצמו כלל שלפיו לא יצטרף לשום ארגון פוליטי לפני תום ארבע עד שבע שנים של הסתגלות ולמידה לחיים האזרחים. סמיה הבין, כנראה, שמעבר מיידי מהצבא למילוי תפקידים פוליטיים עלול להכשיל אותו, ממש כשם שהכשיל לפניו את אהוד ברק, יצחק מרדכי ואמנון שחק, וממש כפי שהוא בעייתי במקרה של שאול מופז.

ועכשיו, לעניין הצורך במפלגה חדשה. מונס, נכון ששרון התמרכז בנושא ההתנתקות, אבל מפלגתו היא עדיין סמל לשמרנות, ובשנים האחרונות גם סמל לשחיתות פוליטית. במלים אחרות, בליעת הרוק והצבעה לליכוד משמעה הנצחת תרבות השחיתות הפוליטית בטווח הקצר. זה נכון גם בנוגע למפלגות אחרות, אמנם, אבל זה גם מסביר מדוע יש שאיפה לראות מפלגה בראשות אנשים נקיי כפיים, כאלה שלא נצמד אליהם תג של שחיתות אישית או מפלגתית. עמי איילון, ככל הידוע לי, טרם הספיק להתלכלך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010