קצת השגות [חדש]
אמיר ח.   יום ו', 12/11/2004 שעה 4:00
א. שימוש בטקטיקה מן הסוג שאתה מצביע עליו הוא בבחינת חרב פיפיות עבור ברק, גם אם ירדו פרשות צאלים ומדחת מסדר היום השוטף להבותיהן עדיין לוחשות וכפי שציינת
באחת הפסקאות הקודמות בקר איבד מזמן את החסינות
השמורה למוחזקים כאלילים בעיני הציבור.

ב. ריבוי הגנרלים בהנהגות המפלגות (וגם בראשות גופים אזרחיים אחרים) הוא תולדה של הפניית מיטב החומר האנושי
לשרות הצבא. יכולתם והכישורים המאכזבים המאפיינים
קבוצה זו נובעים ממסלולי הכשרה לוקים בחסר בתוך הצבא,
(בעיה שעמד עליה אורי מילשטיין).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

קצת השגות [חדש]
אורי קציר   יום ו', 12/11/2004 שעה 23:54
בתגובה לאמיר ח.
אתר אישי
אני סבור שבתקופת מלחמה (וישראל מצויה בעימות מזוין שנמשך כבר לאורך עשרות שנים) יש ציפייה מגנרלים לפתור בעיות ביטחוניות קריטיות באמצעות שיגורם להנהגה הפוליטית. לאורך זמן, הדבר יוצר בעייה משום שהקודים וההתנהגויות בסביבה הצבאית שונים לחלוטין מאלה שבסביבה האזרחית. במובן הזה, אולי היה כדאי שאיילון ימתין קצת טרם ייכנס למשחק הפוליטי האמיתי וישלים את ההתסגלות שלו לחיים האזרחיים. אגב, הדבר נכון גם לגבי גנרלים מסוגם של אהוד ברק, יצחק מרדכי, מתן וילנאי, גדעון עזרא ואריאל שרון.

אני מסכים איתך שבצבא הם אינם מקבלים את מלוא הכלים להתמודד עם המציאות האזרחית, וזו נתפסת בעיניהם תכופות כביורוקרטיה מיותרת וכמנגנוניזם מיותר. רק לאחר מכן הם מבינים שבחיים הפוליטיים המידרג אינו בהכרח מחיבי ושהם אינם יכולים להורות לאחרים מה לעשות אלא חייבים לרכוש את אמונם ותמיכתם בשיטות של תן וקח.

מה שנוגע לאהוד ברק, אני חולק עליך. ברק, לשיטתו, יצא נקי מדוח הוועדות הציבוריו שבדקו פרשיות בהן היה מעורב, החל מפרשת צאלים, עבור דרך העמותות הפיקטיביות וכלה בוועדת שמגר שבדקה את מהומות אוקטובר 2000. פורמלית, לפחות, הוא יכול להצביע על ניקיון כפיים. מאחר ונושא הצלילה בקישון מעולם לא נבדק על ידי גוף ציבורי רציני שאינו נגוע בניגוד עניינים, הוא יכול לנסות ולהשליך את מחדל הקישון על עמי איילון. מאחר ויש לי היכרות מסוימת עם ברק, לא אופתע כלל אם זה אכן מה שיקרה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010