על חופש הסיטוי בשבדיה [חדש]
מיכאל ז.   יום א', 23/08/2009 שעה 11:36 אתר אישי
בפברואר 2006 התפרסמה בעיתונה של מפלגת הימין הקיצוני בשבדיה קריקטורה גזענית, הפוגעת בנביא מוחמד. הקריקטורה התפרסמה גם באתר של המפלגה.
תוך מספר שעות פנה משרד החוץ השבדי, שבימים כתוקונם כל כך חרד לחופש הביטוי, לספקית האיחסון של האתר והורה לה להוריד את האתר מהרשת, פקודה שבוצעה מיד. ''שמירה על בטחון השבדים החיים בחו''ל'' הייתה התשובה לתמיהה על פשר הצעד הכל כך לא דמוקרטי, אם כי מובן לחלוטין במדינה שכל ילד חמישי בה הוא מוסלמי. האתר חזר לחיים לאחר מספר ימים, אך ללא הקריקטורה.
חופש הביטוי בשבדיה, כך מסתבר, הוא תלוי דת ומצב, ולא אבסולוטי.

הסיפור המלא כאן:
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

על חופש הסיטוי בשבדיה [חדש]
אבי   יום ב', 24/08/2009 שעה 18:26
בתגובה למיכאל ז.
אולי כדאי שתברר דברים לפני שאתה יוצא בהצהרות, אבל מצד שני, אתה לא אשם, התקשורת הישראלית ההיסטרית ונוטפת השנאה והתוקפנות היא שאשמה במיסאינפורמציה הזו.
שרת החוץ השבדית שפעלה כך פוטרה! עקב התערבותה הבוטה בחופש הביטוי במקרה הנידון (היא כמובן הבינה את חומרת מעשיה ולכן ניסתה לטייח אותם ולהכיחשם, וניתפסה גם בשקר בנוסף לכל).
מלבד זאת, בתקופה ההיא השמאל השבדי היה בשלטון ושרת החוץ הייתה מהמפלגה הסוציאל דמוקרטית. כיום הימין בשלטון ושר החוץ ורה''מ שבדיה ממפלגת השמרנים. כמובן שזכותה של מפלגת השמרנים לפעול בצורה שונה במדיניות חוץ ולפרש אחרת את חוק חופש הביטוי מהמפלגה הסוציאל דמוקרטית. רק בשיח התקשורתי והציבורי שלנו קיימת קבוצה מונוליטית בשם ''שבדים'' אשר פועלת בצורה אחידה ללא חילוקי דעות ביניהם.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010