(נכתב בתשובה לקרפד, 01/01/09 12:32)
לזכותך ייאמר [חדש]
אורי קציר   יום ה', 01/01/2009 שעה 13:58
בתגובה לקרפד
אתר אישי
אני לא חושב שמישהו ניסה למנוע את הפיכתה של עזה לסינגפור של המזרח התיכון. המעברים היו פתוחים גם במרבית ימי שלטון פת''ח וגם במרבית ימי שלטון החמאס. אלא שבמקביל להכנסת חומרי מזון, דלק ומוצרים אזרחיים נוספים, הוברחו במנהרות מתחת לציר פילדלפי טונות של חמורי נפץ, חלקי רקטות, משגרים, תחמושת והשד יודע מה עוד. אני מניח שאם היו באים ואומרים שיש להם תוכניות לשקם את ג'בליה או נוסייראת, ישראל הייתה מספקת להם לא מעט תמיכה כלכלית, משום ששלטון שעסוק בבנייה אין לו אינטרס במלחמה.

אבל לא זה היה המצב. את ההפיכה הצבאית נגד הפת''ח יזמו אחמד אלג'עברי, אחמד ע'נדור ושאר אנשי הנהגת הזרוע הצבאית של חמאס שנחשבים האגף המיליטנטי ביותר שם. הם אלה שהוציאו להורג מאות מאנשי הפת''ח והודיעו שיחדשו את ירי הטילים על ישראל וימשיכו להילחם עד לשחרור האדמה כולה מידי ישראל. האנשים הללו אינם מסתירים את שאיפתם להשמיד את היישות הציונית. השמדה משיגכים, בדרך כלל, באמצעים אלימים.

בעוונותי, אני בוגר קורס צוערים של משרד החוץ. הקורס שלי התנהל בתקופת הסכמי אוסלו. היו אז שפע של תוכניות, מלאות בהמון רצון טוב, לייצר אצל הפלסטינים בעזה פרויקטים כלכליים שיביאו לשגשוג: מתקני התפלה, אזורי מסחר, פרויקטים לדיור, כבישים חדשים, מנהרות, גשרים, נמל מסחרי משודרג, נמל דייג מודרני, יו ניים איט. כל התוכניות הללו היו גלויות, אבל לכל מנהיגי הפלסטינים מאז ועד היום, החל בערפאת וכלה באיסמעיל הנייה, לא היה שום רצון ליישם אותן במקום להילחם בישראל. אצלם הסדר היה הפוך: קודם לגרש את הציונים מפלסטין ורק אחר כך להתפנות לענייני כלכלה פנימיים.

רצועת עזה יכלה להיות מודל מצוין שמראה איך לאחר נסיגתו של שלטון כובש האוכלוסיה מנצלת את הפוטנציאל שלה ומפתחת את הטריטוריה שלה. הפלסטינים הם אולי העם הערבי המשכיל ביותר כיום, אבל הםפ העדיפו להיות צודקים מאשר חכמים. כשהצדק הזה בא על חשבון חייהם של אחרים, אין לאחרים מנוס אלא להגיב.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לזכותך ייאמר [חדש]
יבגני   יום ה', 01/01/2009 שעה 17:50
בתגובה לאורי קציר
אכן עצוב, עם ברברי עם תרבות פרימיטיבית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לזכותך ייאמר [חדש]
חיים   יום ו', 02/01/2009 שעה 17:55
בתגובה ליבגני
אכן, יבגני אתה צודק.
אני יכול להוסיף שמעטים יש דוגמאות בהסטוריה לטיפשותו של עם, כפי שאנו רואים בעזה.
וכמשל, אדם ההולך בלילה בסימטה חשוכה ונתקל בבריון קשקשים. אם הוא חכם יברח או יעשה הכל שלא לתעמת איתו. הטיפש ילך איתו מכות כי הוא גבר גבר. והתוצאה ברורה .
כך עם העזתים עם הראש בקיר- אז מה הפלא?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010