(נכתב בתשובה לאורי קציר, 12/07/08 2:00)
לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
SilentMike   שבת, 12/07/2008 שעה 2:23
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
(נמחקה לי התגובה. אז עכשיו זה יצא גרוע. הממשק שלך אשם)

עכשיו אני חושב שאתה לא קראת את התגובה שלי, בעיקר את הסוף שלה. בפירוש כתבתי שאתה לא רוצה ללכת דרך החוק. אתה מציג דעה נורמטיבית. סבבה. אני חושב שהנורמות שאתה מציע אינן ראויות. לא חלילה שכל אחד חייב לספר בדיחות על פיגועים, אלא שעצם הרעיון שכדי להיות ''נקי'' צריך להמנע מכך מפני שמר אורי קציר לא אוהב את זה הוא פסול בעיני נורמטיבית. אני פשוט חולק עליך לחלוטין, אם לחזור לכותרת. אני בכלל לא מסכים עם התפיסה הנורמטיבית שלך. אני אפילו חושב שהבדיחה של דוברמן היתה מאוד במקום. אני חושב שדוברמן הוא בלוגר מעולה והבדיחה הזו היא מהדברים שעושים אותו טוב.

מותר לך לחוות את דעתך לגבי טעם רע. ולי מותר לחוות את דעתי שהדרך שבה אתה מביע את דעתך משאירה אצלי בפה טעם רע מאוד. זה מין מאפיין מוזר כזה של חופש הביטוי, שהרקורסיה פשוט לא נגמרת. אתה יכול להסביר עד מחר שבעצם זו רק דעתך. אבל לא סתם אומר ''תשמעו זה לא מצחיק אותי'' או ''תשמעו אני לא אוהב את זה''. אתה מגנה את זה גינוי גורף והחלטי ומסביר למה זה פסול מבחינתך בצורה עמוקה. אתה שיחררת מפה קריאה, ואני לא מסכים עם הקריאה הזו, אז אני אומר שאני לא מסכים. זה הכל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
אורי קציר   שבת, 12/07/2008 שעה 2:32
בתגובה לSilentMike
אתר אישי
נכון. אני סבור שמדובר בטעם רע וטעם רע הוא מבחינתי עניין שאינו ראוי לחיקוי. אין לי שום כוונה להפסיק להביע את דעתי לגבי טעם רע רק משום שאתה לא מבין את כוונתי. ומאחר ואתה כותב כאן שוב שני דברים שסותרים זה את זה באותו משפט (א. ''אתה מציג דיעה'' ב. ''שכדי להיות ''נקי'' צריך להמנע מכך מפני שמר אורי קציר לא אוהב את זה'', שמשמעו כפייה - שהיא ההיפך הגמור של דעה), די ברור שאתה אולי חולק עלי אבל אינך מבין בדיוק על מה אתה חולק.

אין לי בעייה עם דוברמן והבלוג שלו. מעולם לא הבעתי עמדה על איכות הכתיבה שלו. דעתי על בלוגרים אינה קשורה בדרך כלל לטעם שלהם אלא לעניין שהם יוצרים אצלי ולאיכות כתיבתם (ויש אפילו פוסט שנתי שעוסק בכך באופן חיובי למדי). אין לי מושג מאיפה אתה מביא את כל הרעיונות שאתה מחבר אלי, אבל אתה שב ומספר לי שאני מנסה לכפות כלל חברתי. זו שטות. אין לי דרך אחרת להגדיר את זה. אין לי אפשרות לקבוע כלל כזה, קל וחומר לא לאכוף אותו. אינך חייב להסכים עם עמדותי לגבי טעם ונימוס כדי להבין את זה.

בוא נסכם שאיננו מסכימים בעניין זה. שבת שלום.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
SilentMike   שבת, 12/07/2008 שעה 2:42
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני מצטער אבל איני מבין מאיפה אתה מוציא שאני אומר שאתה מעוניין בכפיה. קראתי את ההודעה הקודמת שלי שוב ושוב ואני לא מוצא בדל של שביב של רמז לכך שאני אומר דבר כזה! צר ליאך מה שאתה אומר שמשמעו כפיה משמעו לא כפיה כלל וכלל.

אתה פשוט מגיב לאיש קש. אני בהחלט לא מספר לך שאתה רוצה לכפות. אתה משתמש במילה כפיה כל הזמן ולא אני. זה אולי קל לענות לטענת הכפיה אבל זו אינה הטענה שאני מעלה. אני פשוט לא מסכים איתך. אני חושב שאתה טועה. זה הכל.

אתה חופשי להביע את דעתך, ואני חופשי (ומתכוון) להמשיך לחלוק עליה. אתה לא חייב להתווכח איתי אבל אם אתה בוחר לעשות כן אנא הצג את טענותי באור התואם את תוכנן האמיתי. זו נורמת ההתנהגות שאני מאמין בה, בכל מקרה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
אורי קציר   שבת, 12/07/2008 שעה 2:49
בתגובה לSilentMike
אתר אישי
ברגע שאתה אומר ''שכדי להיות ''נקי'' צריך להמנע מכך מפני שמר אורי קציר לא אוהב את זה'', המשמעות היא שלאורי קציר יש מונופול על קביעת תו התקן ל''נקי'', כלומר שללא אישורו של אורי קציר לא יכול אדם להתנהג בצורה ''נקיה''. זה בדיוק מה שאתה מייחס לי. מצידי תקרא לזה מונופול, אבל המשמעות זהה לחלוטין.

ואם לא לכך התכוונת - סגרנו את העניין.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010