(נכתב בתשובה לאורי קציר, 12/07/08 0:19)
לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
SilentMike   שבת, 12/07/2008 שעה 1:44
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
קודם כל הרשה לי להבהיר שקראתי קרוא היטב את הפוסט שלך מראשיתו ועד סופו. איני נוהג להגיב על דברים שלא קראתי. את כל הבלוג שלך לא קראתי. אני מקווה שתסלח לי, אבל זמני מוגבל.

אז אני לא מבין למה זה בסדר להרים בחורות בטקסס עם מטאטא ויעה אבל זה לא בסדר להגיד שאחד ממרכז הסחר העולמי התקשר לאישתו להגיד לה שהוא מתעכב בעבודה כי כל המשרד על הראש שלו.

אתה צודק ש-SMS הוא פרטי. אבל יש רמות ביניים בין SMS לבין פריים-טיים בערוץ ברודקאסט. אין דין בלוג קיצוני באינטרנט כדין תוכנית ארוח ב-NBC.

באשר לטלויזיה האמריקנית, בסדר, אבל מה בקשר להפלות? מה בקשר לכלבים מעורבים? תוכל לומר שהאחרון טיפשי ואני אסכים איתך, זה באמת טיפשי מאוד. אבל זה משחק לידי, שהטלויזיה האמריקנית היא לא ממש מודל ללמוד ממנו. לא אמרתי שאמריקה היא מונוליתית. להפך. הטיעון שלי היה שאתה לוקח את המיינסטרים של הנטוורק עם האסור והמותר שלו ואתה עושה מזה את ''אמריקה''. אבל יש עוד הרבה ''אמריקות''. גם אדי מרפי ושות' היו צריכים להתנהג יותר יפה כשהם הגיעו לתוכנית של ג'וני ואח''כ של ג'יי לנו. זו הפואנטה.

ג'יי לנו לא הפגין טעם טוב. הוא עשה את העבודה שלו אחרי טראומה לאומית. בדיוק כמו שדודו-טופז עשה את העבודה שלו אחרי רצח רבין וטירחן לי את המוח בתוכנית לא מצחיקה בעליל (לא שבד''כ הוא מצחיק במיוחד). לא, המיינסטרים לא אמור להיות פרוע. אבל אתה לא אמור לשפוט את הפרינג' בישראל (בלוג של פלוני או אלמוני) במונחי המיינסטרים של ארצות הברית!

אני דווקא מספר בדיחות בהלוויות אם יש את הקהל המתאים שיהנה ויצחק אבל זו לא הפואנטה. אף-אחד לא מדבר על להתפרץ להלוויות. מדובר בבלוגים באינטרנט. לכל בלוג ולכל בלוגר אופי יחודי. מי שנכנס צריך לדעת למה הוא נכנס. יש אנשים שלטעמם עירום הוא בטעם רע, יש כאלה שלטעמם אכילת חזיר היא בטעם רע, אחרים לא אוהבים שימוש במילים גסות. אז אולי לא נרשה לבלוגרים לכתוב על כל אלה (או לכל הפחות נכנה אותם ''בהמות גסות'' ונבוז להם עמוקות אם יעשו כן). אני לא חושב. תמתין אתה מעט או הרבה, אבל אם מישהו רואה בשידור את התמונה של הטרקטור ואומר לחבר שלו משהו על ''נקמת הטרקטור'' והחבר שלו מצחקק אז זה לגיטימי לגמרי. לא הם אלה שדרסו אנשים למוות. ואם אתה חושב שמשהו לא בסדר איתם, אז אולי זה כי משהו לא בסדר איתך.

אני מקבל שאתה לא רוצה לכפות בכוח, אבל אני רחוק מלהתרשם עמוקות מההמשך. אתה רוצה לקבוע נורמת התנהגות, כאשר הסנקציות שאתה מציע הן חברתיות ולא חוקיות. אני חולק עליך לחלוטין לא לגבי זה שצריך נורמות, אלא לגבי אופי הנורמות. הנורמות שאתה קובע לא מתאימות לי. הן חסרות הומור ומתאימות למהדורת החדשות של שמונה בערב ולא לקהילת האינטרנט בכללותה. אני מבין לליבך. גם לי יש עקרונות נעלים מעיקים וגם אותי מאשימים בפוציות לעיתים. אבל לא הפעם. הפעם אני בצד של המאגניבים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
אורי קציר   שבת, 12/07/2008 שעה 2:00
בתגובה לSilentMike
אתר אישי
מצטער, כנראה שלא קראת - ואם קראת, כנראה שלא הבנת. על איזה סנקציות אתה מדבר? איזה פרינג' ואיזה מיינסטרים? מי מדבר בכלל על כל זה? מישהו אסר על בלוגים לכתוב משהו? אני? מייק, נראה לי שלקחת אותי למקומות שמעום לא רק שלא הייתי בהם אלא אפילו לא חלמתי להגיע לסביבתם.

שוב: אני שופט תופעה חברתית במונחים של ראוי ולא ראוי על פי אמות המידה הפרטיות שלי. זה לא מחייב איש מלבדי. בוודאי שאינך יכול לבוא ולומר שכל אחד רשאי לעשות מה שבא לו בבלוג שלו אבל שלי אסור לומר את דעתי שלי על טעם רע.

אתה מייחס לי דברים שלא אמרתי מעולם ואינך טורח לברר אם הם אפילו נכתבו. חבל על הוויכוח הזה. בצורה הזאת הוא פשוט מיותר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
SilentMike   שבת, 12/07/2008 שעה 2:23
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
(נמחקה לי התגובה. אז עכשיו זה יצא גרוע. הממשק שלך אשם)

עכשיו אני חושב שאתה לא קראת את התגובה שלי, בעיקר את הסוף שלה. בפירוש כתבתי שאתה לא רוצה ללכת דרך החוק. אתה מציג דעה נורמטיבית. סבבה. אני חושב שהנורמות שאתה מציע אינן ראויות. לא חלילה שכל אחד חייב לספר בדיחות על פיגועים, אלא שעצם הרעיון שכדי להיות ''נקי'' צריך להמנע מכך מפני שמר אורי קציר לא אוהב את זה הוא פסול בעיני נורמטיבית. אני פשוט חולק עליך לחלוטין, אם לחזור לכותרת. אני בכלל לא מסכים עם התפיסה הנורמטיבית שלך. אני אפילו חושב שהבדיחה של דוברמן היתה מאוד במקום. אני חושב שדוברמן הוא בלוגר מעולה והבדיחה הזו היא מהדברים שעושים אותו טוב.

מותר לך לחוות את דעתך לגבי טעם רע. ולי מותר לחוות את דעתי שהדרך שבה אתה מביע את דעתך משאירה אצלי בפה טעם רע מאוד. זה מין מאפיין מוזר כזה של חופש הביטוי, שהרקורסיה פשוט לא נגמרת. אתה יכול להסביר עד מחר שבעצם זו רק דעתך. אבל לא סתם אומר ''תשמעו זה לא מצחיק אותי'' או ''תשמעו אני לא אוהב את זה''. אתה מגנה את זה גינוי גורף והחלטי ומסביר למה זה פסול מבחינתך בצורה עמוקה. אתה שיחררת מפה קריאה, ואני לא מסכים עם הקריאה הזו, אז אני אומר שאני לא מסכים. זה הכל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
אורי קציר   שבת, 12/07/2008 שעה 2:32
בתגובה לSilentMike
אתר אישי
נכון. אני סבור שמדובר בטעם רע וטעם רע הוא מבחינתי עניין שאינו ראוי לחיקוי. אין לי שום כוונה להפסיק להביע את דעתי לגבי טעם רע רק משום שאתה לא מבין את כוונתי. ומאחר ואתה כותב כאן שוב שני דברים שסותרים זה את זה באותו משפט (א. ''אתה מציג דיעה'' ב. ''שכדי להיות ''נקי'' צריך להמנע מכך מפני שמר אורי קציר לא אוהב את זה'', שמשמעו כפייה - שהיא ההיפך הגמור של דעה), די ברור שאתה אולי חולק עלי אבל אינך מבין בדיוק על מה אתה חולק.

אין לי בעייה עם דוברמן והבלוג שלו. מעולם לא הבעתי עמדה על איכות הכתיבה שלו. דעתי על בלוגרים אינה קשורה בדרך כלל לטעם שלהם אלא לעניין שהם יוצרים אצלי ולאיכות כתיבתם (ויש אפילו פוסט שנתי שעוסק בכך באופן חיובי למדי). אין לי מושג מאיפה אתה מביא את כל הרעיונות שאתה מחבר אלי, אבל אתה שב ומספר לי שאני מנסה לכפות כלל חברתי. זו שטות. אין לי דרך אחרת להגדיר את זה. אין לי אפשרות לקבוע כלל כזה, קל וחומר לא לאכוף אותו. אינך חייב להסכים עם עמדותי לגבי טעם ונימוס כדי להבין את זה.

בוא נסכם שאיננו מסכימים בעניין זה. שבת שלום.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
SilentMike   שבת, 12/07/2008 שעה 2:42
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני מצטער אבל איני מבין מאיפה אתה מוציא שאני אומר שאתה מעוניין בכפיה. קראתי את ההודעה הקודמת שלי שוב ושוב ואני לא מוצא בדל של שביב של רמז לכך שאני אומר דבר כזה! צר ליאך מה שאתה אומר שמשמעו כפיה משמעו לא כפיה כלל וכלל.

אתה פשוט מגיב לאיש קש. אני בהחלט לא מספר לך שאתה רוצה לכפות. אתה משתמש במילה כפיה כל הזמן ולא אני. זה אולי קל לענות לטענת הכפיה אבל זו אינה הטענה שאני מעלה. אני פשוט לא מסכים איתך. אני חושב שאתה טועה. זה הכל.

אתה חופשי להביע את דעתך, ואני חופשי (ומתכוון) להמשיך לחלוק עליה. אתה לא חייב להתווכח איתי אבל אם אתה בוחר לעשות כן אנא הצג את טענותי באור התואם את תוכנן האמיתי. זו נורמת ההתנהגות שאני מאמין בה, בכל מקרה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לחלוטין לא מסכים איתך. [חדש]
אורי קציר   שבת, 12/07/2008 שעה 2:49
בתגובה לSilentMike
אתר אישי
ברגע שאתה אומר ''שכדי להיות ''נקי'' צריך להמנע מכך מפני שמר אורי קציר לא אוהב את זה'', המשמעות היא שלאורי קציר יש מונופול על קביעת תו התקן ל''נקי'', כלומר שללא אישורו של אורי קציר לא יכול אדם להתנהג בצורה ''נקיה''. זה בדיוק מה שאתה מייחס לי. מצידי תקרא לזה מונופול, אבל המשמעות זהה לחלוטין.

ואם לא לכך התכוונת - סגרנו את העניין.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010