(נכתב בתשובה לאורי קציר, 25/06/08 9:05)
טוקבקים של פוליטיקאים ועוזרים [חדש]
איתי   יום ד', 25/06/2008 שעה 16:49
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני לא חולק עליך לגבי ההבדל בין מה שמאפיין אתרי חכים בארץ ובארה''ב.

אני חושב שהחכים מודעים להבדל הם פשוט חושבים שזה לא שווה את ההשקעה ועדיף לפעול ''בצינורות המקובלים''. לא בכדי אלו שהלכו על השיטה הכי חזק בארהב היו אלו שהצינורות המקובלים לא היו בית טבעי עבורם - לא אנשי ה''ממסד'' או בעלי הקשרים עם גורמים מאורגנים כמו וועדי עובדים. אתה עצמך כתבת על רון פול. ההליכה לאינטרנט היא מחוסר ברירה.

ככל הידוע לי מי שניסה את המודל הזה (או הכי דומה) בארץ גם הוא חכ שלא מצא בית באף ''ממסד'', וזה נכשל:
אפשרויות
א. לא כל מה שעובד באמריקה יעבוד פה
ב. הוא הקדים את זמנו
ג. ההצעה שלך רלוונטית לחכים מסוימים יותר מלאחרים.

למשל עבורו http://www.haaretz.co.il/captain/pages/ShArtCaptain....

אבל לא עבור פואד או קולט אביטל
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טוקבקים של פוליטיקאים ועוזרים [חדש]
אורי קציר   יום ד', 25/06/2008 שעה 18:39
בתגובה לאיתי
אתר אישי
אני מקבל את דעתך עד גבול מסוים. נכון, הרבה פעמים האינטרנט הוא זירה להעצמת הפופולאריות של הבלתי-מוכרים. מצד שני, הווארד דין עשה את זה הרבה לפני רון פול - ודין כיהן קודם לכן כמושל ורמונט. כלומר, הוא לא היה בדיוק אנונימי. אובאמה הפך לכוכב כבר לפני שנים אחדות, באחת הוועידות הדמוקרטיות, ולאחר מכן נבחר כבנאטור מטעם אילינוי - ובכל זאת הפך לכוכב אינטרנט ולבעל יכולות מוכחות בגיוס כספים ותמיכה באמצעות הרשת.

ההצעה שלי רלוונטית עבור לא מעט ח''כים, בעיקר כאלה שיש להם שאיפות מרחיקות לכת אבל התקשורת אינה מודעת לפעילותם. לא חסרים כאלה. מזיכרוני המקליש אני יכול לדלות שמות כמו יצחק לוי, תמר גוז'נסקי, יהודית נאות ויואש צידון. בדרך כלל הציבור הכיר אותם רק בכפוף לאג'נדה של מפלגותיהם אבל לא את פעילותם הפרלמנטרית האישית. בארצות הברית, למשל, כל נבחר ציבור נבחן על פי רמת הפעילות שלו והחוקים שהעביר. כאן זה בכלל לא רלוונטי. נכון, זה גם בגלל שטת בחירת הרשימות המפלגתיות לכנסת, אבל תחשוב במונחים של מדינה מתוקנת - מדינה שבה היכולת הביצועית המוכחת היא המדד למוצלחותו של הנבחר והיא זו שמדרבנת בוחרים להצביע בעדו.

זה נכון עבור עמיר פרץ וגם עבור קולט אביטל. אני לא מכיר יותר מדי אנשים שכשתאמר להם את שמה של אביטל יוכלו מייד לספר לך על מפעלותיה. במידה והיא אכן ח''כית איכותית, זה הפסד כפול - גם שלה וגם שלנו. בדיוק מסיבה זו, ובגלל הבלתי-אמצעיות שבו, בלוג מבחינת נבחרי ציבור כדוגמתה הוא צורך השעה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010