(נכתב בתשובה לדרומי, 22/06/08 9:25)
לא מסכים [חדש]
אורי קציר   יום א', 22/06/2008 שעה 18:02
בתגובה לדרומי
אתר אישי
אני חולק עליך. אני לא מבין מדוע פוליטיקאים צריכים לקבל הניחות על הדרך בה הם מתבטאים במקום האישי שלהם ברשת. זה ריאלי, משום שדווקא הם צריכים להבין - במוקדם או במאוחר גם יבינו - את החשיבות שבתקשורת בלתי-פורמאלית. יחימוביץ' ואיתן מנהלים אתרים אישיים שמתעדכנים תדיר, אבל אינם יותר מאשר ארכיון אינטרנטי של הפעילות הפרלמנטרית, ובעיקר התקשורתית, שלהם.

כפי שבלוגו הממוצע של נבחר הציבור נראה כעת הוא אינו שווה הרבה. באותה מידה הוא יכול להדביק מודעה על אחד הקריות ובה פירוט שאילתותיו, הצעותיו לסדר ושאר ירקות. בלוג הוא מדיום אינטאקטיבי. חברי הכנסת רוצים אולי להיות אקטיביים, אבל על ה''אינטר'' הם מוותרים לגמרי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לא מסכים [חדש]
דרומי   יום ב', 23/06/2008 שעה 8:17
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
כשאני עומד בפני השאלה המעשית, וצריך לעמוד מול ח''כ ולשכנע אותו לפתוח בלוג - אני שואל את עצמי האם להגיד לו 'אתה תצטרך להשקיע כשעה ביום בבלוג, כדי לכתוב בנימה אישית, להגיב לטוקבקים ולקרוא בלוגים אחרים. אה כן, והעוזר שלך לא יכול לעשות את זה במקומך', ולהסתכן בזה שהוא יצחק לי בפרצוף - או להגיד לו 'אתה צריך להעלות תכנים לרשת, ושחלק ניכר מהם יהיו תכנים מקוריים בנימה אישית'.
האפשרות הראשונה היא בלתי אפשרית עבור חבר כנסת שעתידו עוד לפניו (בניגוד ליוסים). מדובר בחומר שנגיש לחלק קטן מציבור הבוחרים, ודורש השקעה מאוד גדולה. במבחן העלותתועלת, לא שווה להם להחזיק בלוג כזה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לא מסכים [חדש]
אורי קציר   יום ב', 23/06/2008 שעה 8:41
בתגובה לדרומי
אתר אישי
יצא לי קצת לעבוד עם חברי כנסת, ואני קובע בביטחון שלא זו בלבד שמדובר במשימה אפשרית אלא שמבחינתם היא אף יכולה להיות אלטרנטיבה לריצה חסרת סיכוי אחרי חלק מהעיתונאים, שממילא מזלזלים בהם ולא סופרים אותם.

המשימה לשכנע את חברי הכנסת לפתוח בלוג אינה משימה שמוטלת עליך אישית. זה עניין של היגיון פשוט ובריא אצל הח''כים עצמם. מדובר במסלול עוקף תקשורת ממוסדת שח''כ חרוץ יכול לעדכן באמצעותו רשימות הולכות וגדלות של מנויי RSS, של מנויי מייל ושל גולשים מזדמנים.

מעבר לכך, ח''כים שיש להם עמדה בנושא כזה או אחר חוזרים עליה בממוצע חמש או שש פעמים ביום. היא כבר מנומקת, לעתים קרובות גם על גבי נייר, ואין צורך בתחכום מיוחד כדי להביע אותה ברשת. אלה שאין להם עמדה כזו יכולים להיעזר בעמדות הגולשים כדי לגבש אותה. בקיצור, ניצולת הכלי הזה אצל הח''כים היא כמעט אפסית יחסית לפוטנציאל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010