(נכתב בתשובה לגלעד, 02/06/08 7:05)
קצת עובדות [חדש]
נמרוד ברנע   יום ג', 03/06/2008 שעה 1:41
בתגובה לגלעד
שלום גלעד,
מכיוון ששמתי לי את היושר האינטלקטואלי כנר לרגלי עלי להגיד את האמת שלי גם כשהיא אינה נעימה. צר לי אם תפיסתך את מותה של אישיות ציבורית מותר לה רק להכיל שבחים ודברי נוסטלגיה מתקתקים. אתה מזכיר לי קצת את שמעון פרס שספד כה יפה ללפיד המנוח למרות שהוא כינה את ממשלת רבין השנייה, בה פרס היה שר החוץ והוביל מהלכים מדיניים חובקי עולם, כממשלת יודנראט.

וקצת עובדות:
ח''כ חיים (ג'ומס) אורון כיהן כמזכ''ל הקיבוץ הארצי פעמיים, היה מייסדי שלום עכשיו וגזבר ההסתדרת.
ח''כ אבשלום (אבו) וילן היה שליח השומר הצעיר והסוכנות היהודית לצפון אמריקה ומזכ''ל הקיבוץ הארצי.
ח''כ זהבה גלאון כיהנה כמנכ''ל תנועת ''בצלם'' ומזכ''ל מפלגת רצ.
ח''כ לשעבר ענת מאור לא התבלטה טרם בחירתה לכנסת, אך בניגוד אל מר לפיד המנוח, לא התיימרה להנהיג אף תנועה ותמיד מוקמה בסוף הרשימה ולא בתחילה.

אין לי אלא להסכים עם דבריך לגבי אלוני וכהן, שתי נשים אמיציות ועתירות זכויות, גם אם האחרונה היא טרוריסטית. מבחינה אישית גם אני מעריך מאוד את חבר הכנסת לשעבר פורז.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

קצת עובדות [חדש]
דובי   יום ד', 04/06/2008 שעה 1:26
בתגובה לנמרוד ברנע
אני מניח שבשם היושר האינטלקטואלי -זה שלטעמי הוא חסר החשיבות למעט למחזיקים בו בזמן שהוא משמש להם כמעין עלה תאנה מפני החיים הממשים- אתה מודע לויתור שאתה עושה על אנושיות פשוטה ולחוסר הרלוונטיות של עובדות בייצירת מיתוסים אשר משפיעים על השיח הפוליטי , ''לא פחות'' ''מהעובדות הנכונות''. ובמילים פחות פלצניות : אם הילד שלי היה מכנה מישהו טרוריסט , ככה באמצע היום , או בן זונה ( גם אם אימו של מושא הכינוי היא אכן זונה ) הוא היה שומע : כך לא מדברים כי ''הצדק העובדתי '' ''מאוד חשוב'' אבל חוכמה וכבוד לזולת חשובים לא פחות. ''האמת שלך'' המגובה ביושר אינטלקטואלי פשוט אינה רלוונטית לא פוליטית ובוודאי לא אנושית , במובן היותר פשוט של אנושיות. ועבר אמר מי שאמר :חשוב ''להחות צודק'' והרבה יותר חשוב להיות חכם'' ( לא אני לא מטיל ספק בחוכמתך כי אין לי מושג מי אתה , אני כן מטיל ספק ''בזיקנתך'' )
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

קצת עובדות [חדש]
נמרוד ברנע   יום ד', 04/06/2008 שעה 1:31
בתגובה לדובי
אדם ברוך ז''ל אמר שצניעות היא לא תכונה טובה להצטייד בה בישראל של 2005.
בפארפרזה עליו אומר כי הנכונות של אנשים למחול לאדם על כל חטאיו, מחדליו ותחלאויו עם מותו (ואינני מדבר כרגע רק על יוסף לפיד) היא אחד הגורמים להדרדרות המוסרית-ערכית של הציבוריות הישראלית בשנת 2008.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010