רעיון מקסים -עוד שירים [חדש]
דרור   יום א', 02/03/2008 שעה 13:24
כרגיל אורי אני נהנה מהרעיונות היצירתיים שלך.
הנה עוד כמה שירים, קודם כל: ''בראשית''. נושא מעניין שהניב לפחות שלושה שירים והראשון שבהם הוא של חיים חפר וסשה ארגוב בביצוע להקת בצל ירוק ולאחר מכן התרנגולים. שיר מורכב מאד מבחינה מוסיקלית, ממש יצירה, וגם התוכן לא שיגרתי. שיר נוסף של אהוד מנור וצביקה נויי בוצע לראשונה על ידי גבי שושן. וה''בראשית'' האחרון להפעם שייך לגלי עטרי, המילים והלחן במקור הם של דון מקלין (אין לי מושג האם גם שם הנושא הוא בראשית) על הגירסה העברית אחראית רחל שפירא, שיר יפהפה.
שיר תנכי נוסף ויפה הוא ''הנה תמו יום קרב וערבו'' של אלתרמן ומרדכי זעירא, בוצע מספר פעמים אולם הביצועים המוכרים הם של יהורם גאון וגם של שושנה דמארי, שיר נוגה ועצוב עם סוף אופטימי משהו.
ולבסוף שירו של אהוד בנאי ''שאול ודוד'', אינטרפטציה עכשווית לסיפור התנכי, רק שינויי המשקל של השמות כבר מעביר את הסיפור לימינו אנו, כל כך רגיש ומיוחד, אני מת על אהוד בנאי ועל השיר הזה בפרט.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

רעיון מקסים -עוד שירים [חדש]
אורי קציר   יום ב', 03/03/2008 שעה 18:18
בתגובה לדרור
אתר אישי
תודה על התרומה, דרור. הבעייה הייתה שלא כל השירים שהזכרת היו זמינים לי, כך שלא יכולתי לצרוב אותם. ויתרתי גם על שיר נוסף, ''כשקיבלו את התורה'' בביצועה של אילנית, משום שהוא נשמע לי מעט פשטני.

אגב, ''הנה תמו יום קרב וערבו'' הוא אחד משיריו של אלתרמן החביבים עלי ביותר. לפני הרבה שנים, עוד בגיל חד-ספרתי, התלהבתי ממנו לראשונה כשקראתי את הטקסט שלו - מכל המקומות שבעולם - דווקא באחד מספרי חסמבה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010