העכשויזם [חדש]
שפי   יום ב', 25/02/2008 שעה 18:11 אתר אישי
ישראל היא אכן מדינה עכשויסטית במהותה, בהמשך לציונות של הרצל, שהיא במהותה תנועת השרדות, השרדות פיזית, לא רוחנית, אפילו לא נפשית. דת השואה. כל נסיון לייחס למדינה הזאת אידיאולוגיה מכניס אותנו למבוכה כזאת שאנחנו ממהרים לסגת אל העכשויזם, ככתוב ''את אשר יגורתי (מהשורש לגור) בא לי''.

בתחילת דרכה, אחרי המהפכה הבולשביקית העכשויזם הכתיב סוציאליזם, ואילו כרגע הוא מכתיב אמריקאיות, וכאשר פריץ אחר ירים ראש, תהא אשר תהא שפתו המדינה הפרחית הזאת תלקק את אותיותיה כאילו דבש. ובאיחור ניכר (ביל גייטס כבר ציווה את הונו למדינה שלו, מתוך הבנה שהוא זכה בו בזכותה, בזכות מערכת החינוך שלה וכו'. ואילו המיליונרים הישראליים בעצם אף פעם לא יגיעו להחלטה כזאת, כי היא סותרת את השרדנות שבעמקי נפשם, המדינה זה הם).

בעניין המיינסטרים, דומני שהלך הרוח של המיינסטרים הוא שהמדינה הזאת היא בסך-הכל משהו שנקלענו אליו כי נולדנו כאן, או מנסיבות אחרות, ואידיאולוגית הזהות המעסיקה את רובנו היא הזהות היהודית לגבי היהודים והזהות הערבית לגבי הערבים. חוץ מאלה שעובדים בזה, עושים קריירה במפעל הציוני, למשל פוליטיקאים, עובדי-מדינה, אנשי צבא, התקשורת (שהיא ישות שמהותה התחככות בשילטון) וכו'.

[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010