קנוניות וקשרים מכל עבר [חדש]
ד''ר אוֹרי אמיתי   שבת, 16/02/2008 שעה 18:45 אתר אישי
שלום וברכה -

כמי שמלמד הסטוריא, יש לי הזדמנויות אינספור לנהל את הויכוח על תקפותה של ''תאוריית הקשר''. והישר למרדף: אין קנוניא אחת, המקיפה את כל תחומי החיים. יש הרבה מאוד קשרים וקנוניות, המשתפים פעולה זה עם זה וניזונים זה מזה (לעתים אפילו כשעומד אחריהן סדר יום שונה, אפילו סותר).

במהלך שביתת המרצים האחרונה התווכחתי רבות בעניין עומק הקנוניא מאחרי המתקפה על מערכת ההשׂכלה הגבוהה. להבנתי, מדובר במתקפה מאורגנת היטב, שמטרתה להחליש את האקדמיא - אחד המעוזים האחרונים של מחשבה ביקורתית חופשית. מבחינת המתקיפים, עולם טוב יותר הוא בו האנשים רדודים יותר ושואלים שאלות לא בענייני כלכלה וחברה אלא בקשר לסכויי/ה של משתתפ/ת זה או אחרת לשׂרוד עוד שבוע בתכנית טלוויזיא.

נשמע מופרך?
קיצוני?
הזוי?
אם כן (וגם אם לא ועדיין לא קראתן/ם) קראו את ה-Powell memo. למען הגילוי הנאות אומר שהחזקתי בדעותי עוד לפני שנתקלתי במסמך מדהים זה. למעשׂה, כשקראתי אותו בפעם הראשונה פשוט לא יכלתי להאמין למראה עיני. (ועכשיו אני מלמד אותו בכתה, כמובן).
והערה בגוון אישי לסיום - גם אני מסתייג מהתמיכה הגבוהה בחד''ש בגזרת ''עבודה שחורה'' (בה אני חבר). אבל אני בהחלט יודע לזהות קבוצת פעילים ראויה כשאני פוגש כזו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010