המצב באתרי האינטרנט עוד יותר בעייתי [חדש]
שמוליק כהן   יום ו', 14/12/2007 שעה 16:57
בעיתונות המודפסת הדדליין הוא שעה מסויימת אי שם בלילה, כאשר העיתון יורד לדפוס. לעומת זאת באתרי האינטרנט הדדליין הוא כל דקה ודקה, בשל החשש שהאתר המתחרה יקדים במספר דקות. התוצאה היא טעויות שחלקן מביכות למדי, ומצביעות על חוסר ידע מוחלט בנושא המסוקר. הארוע המפורסם מכולם הוא הפרסום במבזקים של Ynet על נחיתתה בשלום כביכול של מעבורת החלל קולומביה עם אילן רמון. קוריוז פחות ידוע, ארע לפני מספר שנים, כאשר נשיא אירן היה חתאמי. שפשפתי את עיני בתדהמה כאשר מבזק ב- Ynet התחיל במשפט הבלתי יאמן ''שליט אירן הנסיך אתאמי...''. מן הסתם מישהו העביר למבזקן ידיעה בטלפון, והוא הבין את צירוף המילים ''הנשיא חתאמי'' כ- ''הנסיך אתאמי''. מספר שנים לאחר מכן כבר עבדתי בקבוצת ידיעות (לא בתפקיד עיתונאי), ומדי פעם בפעם הייתי מתקשר למערכת של Ynet על מנת להעמיד דברים על דיוקם. לעיתים הם היו מתקנים, ולעיתים לא. אחת הפעמים שפשוט השאירו אותי פעור פה היתה כאשר פרסמו ביום שישי אחד, באמצע יום מסחר בארצות הברית, את המדדים הסוגרים כביכול של הדאו ג'ונס והנאסדאק. התקשרתי למערכת והסברתי להם שהמסחר נמשך, ויסתיים בשעה 11:00 לפי שעון ישראל. הם טענו שאת הידיעה העביר אחד הכתבים הכלכליים, וכאשר מדובר במילה שלי כנגד מילה שלו, הם מעדיפים להסתמך על הכתב הכלכלי. הבהרתי להם שאינני מצפה שיסתמכו עלי, אלא שיבדוקו בעצמם מול אתרים רלוונטים ומול הכתב שלהם. שום דבר לא עזר. הידיעה המשיכה להתנוסס במבזקים במשך שעות נוספות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

המצב באתרי האינטרנט עוד יותר בעייתי [חדש]
אורי קציר   יום ו', 14/12/2007 שעה 18:07
בתגובה לשמוליק כהן
אתר אישי
נו, ואני יכול לספר לך על כך שבמקום העבודה שלי הודיעו שנוקטים צעדים נגד חברות מסוימות. הטיפשה התורנית מהאתר הכלכלי הגדול לגלגה על זה וטענה שאיש עסקים מסוים מאוד והחברה שבראשותו יוצאים פטורים מסנקציות. השארתי לה הודעה שלא דובים ולא יער ושגם הוא יחטוף. היא לא טרחה לעדכן את זה והידיעה השקרית פורסמה גם באינטרנט וגם בפרינט. העורכים, כמובן, קיבלו עדכון על כך - ובחרו להתעלם. זה כבר הרבה יותר גרוע ממבזקן טיפש. זו כתבה שקרית ועריכה במירעה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

המצב באתרי האינטרנט עוד יותר בעייתי [חדש]
נתי יפת   יום א', 16/12/2007 שעה 0:36
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
זה כנראה קורה המון. יצא לי לא מזמן להיתקל בכתב באחד מאתרי האינטרנט שפירסם מידע לא מדויק באחת הכתבות שהעביר. הייתי איתו בזמן אמת, וכשהערתי לו על כך, פטר אותי בתנועת יד. היה כבר ערב, הוא עבד ברצף במשך ימים ארוכים וכבר לא היה איכפת לו מכלום.

אותו כתב הוא בנאדם רציני שאני מעריך, אבל המערכת שלו פשוט גמרה אותו. במקום ללמד אותו אתיקה (הוא יחסי בתחילת הדרך), הפכו אותו בתוך זמן קצר למדי לאדיש וחפפן. ככה זה כשאתה רץ סביב הזנב שלך עצמך לאין סוף ומסקר ארבעה תחומים. אתה נהיה אפאתי.

אמרה לי היום חברה שהכל נובע מאותו מקור - השרלטנות הטבועה בישראליות. אני לא אוהב הסברים גורפים כאלה, אבל יש משהו בטענה שהחובבנות והזלזול אצלנו ב''דברים קטנים'' הם לחם חוק. אנחנו לא מצטיינים בניואנסים ובעידון.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010