(נכתב בתשובה לדוד קסירר, 18/11/07 13:21)
בעייה [חדש]
ברוך בוחניק   יום ג', 27/11/2007 שעה 22:18
בתגובה לדוד קסירר
לא יכולתי להתאפק.

הבעיה הגדולה בתפיסת עולמך הינה ''הם מאיימים על חיינו'' כמוך ישנם כאלה שאינם רוצים לגור בקרית ספר או בקיבוץ השומר הצעיר,מקומות אלו הינם סקטוריאלים ולכן כנראה המשותף ביננו הוא רב יותר ממה שאתה מדמיין,אנחנו כן גרים בין חילונים וההיפך.

יקי לא נופל בפח מאחר והוא דיבר עם אדם כמוהו שרק שואף לנהל חיים רוחניים יותר (במקרה שלנו יהדות).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעייה [חדש]
דוד קסירר   יום ו', 30/11/2007 שעה 14:06
בתגובה לברוך בוחניק
נא לא להוציא דברים מהקשרם. הם מאיימים על ''אורחות'' חיינו ולא על חיינו ממש. ניסוחים מעין אלה גורמים להקצנה ואתה משתמש ברטוריקה זולה ומתלהמת על מנת ליצור פרובוקציה במקום שאין.

בתשובה לתגובתך הרי שיש הבדל מהותי אחד עעעעננננקקק. החילונים מוכנים שדתיים (ולא משנה מאיזה זרם) יחיו בינהם בעוד חרדים (ובכוונה הדגש הוא על חרדים) לא יסכימו שחילונים או אפילו חובשי כיפה סרוגה יחיו בינהם ולעיתים, במקרים קיצוניים, אפילו יסתובבו בינהם:
הבדל נוסף הוא שאם יש דתיים החיים בין חילונים, לעולם לא ינסו החילונים להשפיע ולשנות את אורח החיים של האנשים המאמינים. דתיים לעומת זאת (וכאן אני כן מכליל גם חובשי כיפה סרוגה) תמיד ינסו, בין אם בנועם או ביותר אגרסיביות, להחזיר את החילונים בתשובה.

ודבר אחרון חביב. הגיע הזמן שדתיים (ולא משנה מאיזו עדה) יפסיקו לנכס לעצמם את הרוחניות. ניתן להיות רוחני גם ללא איצטלא דתית כזאת או אחרת. עצם ההכרזה הזאת מקוממת אותי - כאילו אתם מורידים כל מי שאינו דתי בדרגה לרמה של חיה, בהמה או אמבה. זה לא המקרה אצל הרבה חילונים בעוד שאני מכיר לא מעט דתיים שהרוחניות מהם והלאה. אז אנא ממך, קצת צניעות וכבוד לאחר. מה שאתה דורש מאיתנו החילונים, דרוש גם מעצמך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010