(נכתב בתשובה לאורן, 18/11/07 15:09)
שינוי מירקם האוכלוסיה [חדש]
אורי קציר   יום א', 18/11/2007 שעה 16:03
בתגובה לאורן
אתר אישי
אז זה בדיוק ההבדל, אורן. שתל אביב הייתה מראשיתה עיר בעלת רוב חילוני מובהק. מי שבחר לעזוב אותה משום שנוכח לשעת שלא יוכל לקיים בה אורח חיים דתי כפי ראות עיניו הניח שיוכל לעשות כן במקום אחר. מי שבחר להישאר בה ולממש את אורח חייו בהתאם למה שיש או למה שצליח לקדם ולהשיג בדרכים שאינן כוללות הפעלת אלימות - יבורך. אבל כאן הנקודה היא שהחדירות מסוג זה מיועדות להשיג את ההיפך הגמור: להשתלט על רובעי המגורים באמצעות הפעלת שיטות שיביאו להסתלקות האוכלוסיה הקיימת.

יבנאל היא רק משל, אבל כמוהו תוכל למצוא בלא מעט מקומות אחרים. בדוק אצל הרב דוד בניזרי בבית שמש והכרזותיו שבית שמש תהיה חרדית ולא יעזור כלום; או אצל הרב רפאל בובליל מפרדס חנה שהודיע ששכונת נוה רותם תהפוך לקרית חינוך חרדית לתפארת; ואני יכול להביא לך עוד כמה וכמה כאלה.

הנקודה פשוטה: מי שאינו מעוניין לכפות את אורח חייו על זולתו אינו מפריע לאיש. מי שבא ומודיע שהוא כאן ולא יעזור כלום כי זאת דמוקרטיה ואז מה אם התלמידים לא גרים כאן ואתם לא תגידו לי מה מותר לי ומה אסור לי ואם אני ארצה אני אכנס לאן שיתחשק לי וכאן תקום קהילת קודש ולכם החילונים לא תהיה תקומה - נו, אתה מבין לבד מה מקומם של טיפוסים כאלה במקום שמנסה רק לשמור על שיגרת חיים שלווה והרמונית.

אין זה מקרה שדתיים-לאומיים רבים מעדיפים לחיות במשותף עם חילונים מאשר עם חרדים. היכולת לקבל את השונה ולהסכין עם מנהגיו, המשותפת לחסרי הכיפות ולסרוגי הכיפות ככלל, אינה מקובלת ואף אינה רצויה בעולם החרדי. ואגב, במודיעין קיימים לא מעט בתי ספר דתיים שחלקם ממוקמים באזורי מגורים חילוניים. לאיש אין בעייה עם זה. הבעייה כאן היא שלפי הפרסומים (שלא הוכחשו מעולם) מדובר בבית ספר חרדי בלב אוכלוסיה שאינה חרדית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010