(נכתב בתשובה ליקי, 18/11/07 14:33)
בעייה [חדש]
דוד קסירר   יום א', 18/11/2007 שעה 15:42
בתגובה ליקי
יקי, צר לי, אבל אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר! כמי שמגיע מרקע דתי, אני קצת יותר רגיש לדקויות בין הזרמים השונים ביהדות ואני אומר לך באופן חד משמעי - הציבור הדתי לאומי מאויים, ועוד איך מאוים על ידי הציבור החרדי.
החרדים רואים בחובשי הכיפות הסרוגות משוקצים ממדרגה ראשונה וזאת למה? אם החילוניים הם ''תינוקות שנישבו'' והם חסרי דעה ודעת שלא באשמתם, הרי שהדתי הלאומי הוא דתי מזוייף שאינו מדקדק במצוות וככזה חוטא ומחטיא אחרים משום שהחילוניים יטו לראות בו כמייצג היהדות. מאחר והחרדים רואים רק את עצמם כמייצגי היהדות האותנטית, כל מי שמחזיק בגישה אחרת ליהדות הוא גרוע מצוררי ישראל ובכלל זה לא רק רפורמים וקונסרבטיביים אלא גם חובשי כיפות סרוגות. משהם כאלו, הם המטרה הראשונה להחזרה בתשובה ''אמיתית'' אל דרך המלך החרדית.
הצרה עם מתחסדים מגלגלי עיניים שכמוך היא שאתה דוגל בעיקרון ''איש באמונתו יחיה'' אבל אלה שאתה מגן עליהם כל-כך בלהט, לא דוגלים בעיקרון הזה, לא מניה ולא מקצתיה. לשיטתם ''איש באמנותנו יחיה'' ואם לא, חייו לא יהיו חיים.
זה עיקרון פילוסופי ולא פרקטי. אני דוגל ב''אנחנו כאן והם שם וכך טוב לכולם''.
לגבי הדתיים בבוכמן, חלקם חברים ומכרים שלי (ובלי בדיחות ''חלק מחבריי הטובים ביותר...'' בבקשה), הם רובם מהזן הפלורליסטי יותר כך שהם לא ממש דוגמה ובטח שלא קליינטים של ביה''ס החרדי שאתה מקדם בשמחה רבה כל-כך. מי שמעורר ריב ומדון בעיר הפלורליסטית שלך הם החרדים. עובדה, הכל התחיל אחרי שהם הגיעו...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010