(נכתב בתשובה לדוד קסירר, 18/11/07 13:21)
בעייה [חדש]
יקי   יום א', 18/11/2007 שעה 14:33
בתגובה לדוד קסירר
אתר אישי
דוד, מרעילי בארות היא בהחלט הטרמינולוגיה המתאימה לתאר את אלה שמבקשים להרעיל את באר הדו הקיום בין דתיים וחילונים.

אני מרגיש קצת כמי שמדבר לקיר, משום שהסוגיה כאן היא דתיים-לאומים תושבי מודיעין המבקשים להעניק לילדיהם חינוך תורני על פי אמונתם ומצפונם, ואילו הרשויות ותושבים המתיימרים לדבר בשם הסובלנות והדמוקרטיה מבקשים לשלול זכות זו מהם.

הציבור הדתי לאומי בקייזר לא מרגיש מאוים מהשתלטות חרדית על השכונה - זו פיקציה שלך. הציבור בקייזר שמצפה לביה''ס הממ''ד חושש ובצדק שמא השכרת המגרש לביה''ס למען אחי תדחה את הקמת ביה''ס הממ''ד לו הם מחכים בכליון עיניים.

אני דוגל בעיקרון ''איש באמונתו יחיה'' ואני שמח לקבל שכנים המקבלים עיקרון זה עליהם. אני גר בשכונת בוכמן במודיעין בה יש שיעור גבוה יחסית של דתיים. אנחנו חיים יחד בהרמוניה ואני בהחלט שמח שיש לילדי הזדמנות לגדול יחד ולהתרועע עם ילדים דתיים - פריבילגיה שלא היתה לי כילד שגדל בצפון ת''א. מי שרוצה לחיות בישוב הומוגני ולסנן את שכניו שיתכבד נא וילך לישוב קהילתי בו כולם כמוהו, במקום לעורר ריב ומדון בעיר הפלורליסטית שלנו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעייה [חדש]
גילת   יום א', 18/11/2007 שעה 14:44
בתגובה ליקי
גם אני גרה במודיעין. אחת הסיבות שאני חושבת שאמיר, אורי ודוד צודקים היא שדווקא כאן השילוב בין דתיים לחילונים מצליח בגלל ששתי האוכלוסיות פתוחות כל כך ושאין שם חרדים.

אני באה מבית שמש. עברנו בגלל שהתנפץ לנו חלום. רצינו לגור בעיר חדשה או מתחדשת שיש בה הרבה אנשים עם כוונות טובות שמוכנים לא רק לחיות אלא גם לתת לשכניהם לחיות. אבל החרדים חיסלו את כל התקון שלנו. בכל שבת היו מתחילות זריקות האבנים, התפילות בקולי קולות ברמקולים והקללות נגד החילונים. תלו שלטים ברחובות שאוסרים על בנות ישראל להלך בלבוש לא צנוע. שרו והרסו מסעדות לא כשרות שהיו בבעלות עולים מרוסיה. מה יש לומר? שכנות טובה בהתגלמותה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעייה [חדש]
דוד קסירר   יום א', 18/11/2007 שעה 15:42
בתגובה ליקי
יקי, צר לי, אבל אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר! כמי שמגיע מרקע דתי, אני קצת יותר רגיש לדקויות בין הזרמים השונים ביהדות ואני אומר לך באופן חד משמעי - הציבור הדתי לאומי מאויים, ועוד איך מאוים על ידי הציבור החרדי.
החרדים רואים בחובשי הכיפות הסרוגות משוקצים ממדרגה ראשונה וזאת למה? אם החילוניים הם ''תינוקות שנישבו'' והם חסרי דעה ודעת שלא באשמתם, הרי שהדתי הלאומי הוא דתי מזוייף שאינו מדקדק במצוות וככזה חוטא ומחטיא אחרים משום שהחילוניים יטו לראות בו כמייצג היהדות. מאחר והחרדים רואים רק את עצמם כמייצגי היהדות האותנטית, כל מי שמחזיק בגישה אחרת ליהדות הוא גרוע מצוררי ישראל ובכלל זה לא רק רפורמים וקונסרבטיביים אלא גם חובשי כיפות סרוגות. משהם כאלו, הם המטרה הראשונה להחזרה בתשובה ''אמיתית'' אל דרך המלך החרדית.
הצרה עם מתחסדים מגלגלי עיניים שכמוך היא שאתה דוגל בעיקרון ''איש באמונתו יחיה'' אבל אלה שאתה מגן עליהם כל-כך בלהט, לא דוגלים בעיקרון הזה, לא מניה ולא מקצתיה. לשיטתם ''איש באמנותנו יחיה'' ואם לא, חייו לא יהיו חיים.
זה עיקרון פילוסופי ולא פרקטי. אני דוגל ב''אנחנו כאן והם שם וכך טוב לכולם''.
לגבי הדתיים בבוכמן, חלקם חברים ומכרים שלי (ובלי בדיחות ''חלק מחבריי הטובים ביותר...'' בבקשה), הם רובם מהזן הפלורליסטי יותר כך שהם לא ממש דוגמה ובטח שלא קליינטים של ביה''ס החרדי שאתה מקדם בשמחה רבה כל-כך. מי שמעורר ריב ומדון בעיר הפלורליסטית שלך הם החרדים. עובדה, הכל התחיל אחרי שהם הגיעו...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010