(נכתב בתשובה לדוד קסירר, 18/11/07 13:21)
בעייה [חדש]
אורי קציר   יום א', 18/11/2007 שעה 14:22
בתגובה לדוד קסירר
אתר אישי
יתר על כן - בהמשך לדברי דוד - במודיעין כבר מתגוררות שתי אוכלוסיות שהתקשורת ביניהן טובה למדי, החילונית והדתית-לאומית. אבל מטבע הדברים שתי אוכלוסיות אלה אינן מנסות לקבוע מה יהיה אורח החיים של האחרת. לעומת זאת, במקום שבו קיימת חדירה חרדית ההרמוניה נעלמת ומופיעה האלימות. כעיקרון, כשיש אלמנט חברתי שחוסר-הסובלנות שלו כלפי האחר היא עניין שגרתי ומוכח כדאי מראש למנוע את כניסתו. שאם לא כן, ניאלץ להתמודד עם האלימות הזו כבר לאחר פריצתה. עדיף לנהוג בחוכמה מראש ולא בדיעבד.

ראה מה קרה בבית שמש. בתוך שנים אחדות מאז החלה התנועה החרדית המוגברת לשם הותקפו בעלי חנויות למימכר מזון לא כשר, רחובות נסגרו לתנועה, אוכלוסיה חילונית נתקלה באלימות גוברת ואוכלוסיה דתית-לאומית נמלטה מהמקום כל עוד רוחה בה (חלק גדול ממנה, אגב, עזב למודיעין, בנימוק שהסביבה הפכה אלימה יותר ושהם רוצים לחנך את ילדיהם באווירה מודרנית וסובלנית יותר). אין לי מושג מדוע אתה סבור שהמצב יהיה שונה במודיעין.

לעומת זאת, ראה מה קרה בפרדס חנה. תושבים חרדים נכנסו למבנה במקום, הודיעו שמעתה והלאה הוא משמש כמוסד חינוכי והחלו לשנע אוטובוסים מלאים בחרדים שאינם תושבי המקום כדי שילמדו בו ויצדיקו את תקיעת הטריז הזה בלב שכונה לא-חרדית. ראש המועצה גמגם ורק התארגנות של תושבי השכונה הצליחה להביא לסילוקם של הפולשים. מאז, משום מה, לא נשמעו תלונות משכונה זו על ניפוץ זכוכיות של חלונות של בתים שבהם מושמעת, רחמנא ליצלן, מוסיקה בשבת; וגם לא דווח על הטרדה של בנות המסתובבות בלבשו שלא עומד בוד הצניעות של חסידות זו או אחרת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010