לזכור ולחנך . ומה עם לעשות ?! [חדש]
אליה   יום ד', 07/11/2007 שעה 19:40
אורי , יפה עשית עם ילדך. כשבתי היתה בת שבע היא זכתה לראות על אמת , את גלי השנאה,הגזענות והחוליגניזם שבמגרשי הכדורגל. כחובב ספורט היא ליוותה אותי . עד למשחק אחד שבו השתתפה בית''ר ירושלים והבינה כי זה ''הדבר האמיתי''. מאז היא נלוית אלי רק לתיאטרון אבל מודעת היטב היום לריאליזם מסוג אחר ...
כחובב כדורגל אני מכיר את ההוויה הזאת כבר ארבעים שנה .
המילים אלימות וגזענות מתקשרים אצלי ישר עם הקבוצה הירושלמית. חוכמולוגים אומרים לי , כמו לך עכשיו , כי אין סקרים וכי מדובר בקומץ ובכלל אלה ילדים. למי שמכיר את הרחוב אין צורך בסקרים. לא קומץ. לא ילדים וזה נמשך כבר דור שלישי בחינוך שיטתי לשנאה. זה נעשה טוב יותר מכל שיטת לימוד שבמערכת החינוך הממלכתית ויעיל יותר מהישיבות ובתי האולפנה. הסקרים לא מודדים את מידת הרוע ועומק השנאה. רבים במדינה מצדיקים את הרצח ולא כולם מהמחנה הבלתי שפוי או הימין הקיצוני. זכור כי ההסתה הפומבית קיבלה לגיטימציה מאנשי ציבור נבחרים באותה עת , לפני הרצח. הסכנה היא לדמוקראטיה.
אבל מה תאמר לכאלה ששוללים את הדמוקראטיה? כאלה ששואפים למנהיג חזק ? החיבור של אוהדי כדורגל פאנטיים עם אידיאולוגיה פוליטית קיצונית וגזענית אליהם חוברים אוליגארך רוסי בעל עבר מפוקפק (נחקירת משטרה)שלוטש עיניו לשלטון תוך שהוא תוקף את המשטרה , ראש הממשלה ורשויוית החוק, ומנגד מחנה דמוקראטי וסובלני ומתחשב , מבין ושותק - החיבור הזה הוא קרקע פוריה לצמיחת פשיזם.
לא ! אומרים לי חברים . אל תשווה . ואני כן משווה.
אני רוצה להבליט את המאפיינים הזהים של ניצני הפשיזם בכל המקומות בכל התקופות לכאן ועכשיו. רצח כבר היה. הבריונות משתוללת. איומים על שלטון החוק ישנם. גרפיטיס ושלטים שמסיתים , נתלים.
אולי המלחמה הקרבה תדחה את הפיצוץ הבא. או אולי אירוח המונדיאל אצלנו . כבר עשו את זה בארגנטינה ב 1978 . הם אפילו זכו בגביע והגנרלים שמחו.
ומטרידה העובדה כי אנו מחנכים לערכים ולמוסר ולדמוקרטיה ופחות אם בכלל, מלמדים מה הכלים לשמור על הנכסים האלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לזכור ולחנך . ומה עם לעשות ?! [חדש]
David   יום ה', 08/11/2007 שעה 13:49
בתגובה לאליה
You may find this helpful:

http://www.ellensplace.net/fascism.html
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010