(נכתב בתשובה לאסף, 07/11/07 18:42)
שני דברים [חדש]
אורי קציר   יום ד', 07/11/2007 שעה 19:11
בתגובה לאסף
אתר אישי
אין לי שום עניין לצאת ולחפש במיוחד עבורך סקרים. את גוגל אני מניח שאתה מכיר היטב. אבל את סימני הקעקוע של מעמדו של הנרצח לטובת הרוצח אפשר לראות בכל מקום.

חנינה ליגאל עמיר:
עמיר בכלל לא רצח את רבין: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/648/950.html

ולא חסרות קונספירציות מסוג זה. הרי רק אתמול טענה מרינה סולודקין שהשב''כ הוא שסידר לרוצח את זוגתו ''כדי להעמיק את הפילוג בעם, (http://www.keshet-tv.com/VideoPage.aspx?MediaID=2581...), או שטות דומה מסוג זה. סולודקין היא חברת ''קדימה'', וככל הידוע לי מפלגה זו נחשבת כעומדת במרכז המפה הפוליטית. קהל היעד של אותה גברת הוא העולים מרוסיה ושאר המדינות האקס-סובייטיות. אני מזמין אותך לבדוק את העיתונות הרוסית ולבחון עד כמה תאוריות קונספירציה רווחות בו.

למעשה, העניין אפילו גרוע ממה שנדמה. פוליטיקאים שרוצים לרכוש את לב בוחריהם הפוטנציאליים מפזרים רמזים כי סביב רצח רבין הייתה קונפירציה שמקורה בכלל בתומכיו של רבין ואפילו ברבין עצמו.

ובעניין אחר: עמדתי הפוליטית אינה רלוונטית. מה שרלוונטי הוא שראש ממשלה נבחר נרצח, בין היתר במטרה להפיל את שלטונו ולמנוע ממנו לנצח בבחירות. בעניין זה אני מניח ששיחה עם מוטי נפתלי, חוקרו של הרוצח, תועיל במשהו.

אבל די עם זה. הנושא הוא חינוך הדור הבא להתמודדות עם המציאות ההיסטורית הזאת. אם הוויכוח שלך איתי נועד לבדוק את עמדתי הפוליטית או לשפוט היסטורית את רבין - לא כאן ולא עכשיו, במטותא ממך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שני דברים [חדש]
אסף   יום ד', 07/11/2007 שעה 19:35
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
מכיוון שה''די עם זה...במטותא ממך'' בסוף התייחס לבדיקת עמדתך הפוליטית ושפיטה היסטורית של רבין, אני מרשה לעצמי להגיב על נושאים אחרים בתגובה שלך. (בכל מקרה, בנושאים האלה לא התכוונתי לעסוק מלכתחילה)

לא שמעתי על דעתה של סולודקין, אבל אני מסכים שיש אמונה מסויימת בתיאוריות קונספירציה שונות. נדמה לי שהגישה התקשורתית (אני מדבר על התקשורת הממוסדת ולא עליך) שמנסה להפוך כל תיאוריית קונספירציה ללא-לגיטימית מעצם טיבה, עוד תפריח הרבה כאלו.

הסקרים שאתה מביא-
בYNET כתוב שחמישה אחוז תומכים בחנינה עכשיו. עשרים וחמישה אחוז תומכים בהשוואת תנאי שחרור עמיר לתנאי שחרור רוצחים אחרים. בNRG כתוב שעשרים ושישה אחוזים תומכים בקציבת עונשו של עמיר לעשרים שנים. זה אותו דבר כמו לשחרר אותו עכשיו? זה בעל אותו תוקף?
בניגוד לשני הסקרים הנ''ל, שהם סקרים שנערכו ע''י מכוני מחקר בצורה מייצגת, הסקר של ערוץ 7 באשר לזהותו של הרוצח הוא סקר אקראי בקרב גולשי האתר, ולא מראה כמעט כלום.

לגבי הצעתך לדבר עם חוקרו של הרוצח- ברור שיגאל עמיר רצה לרצוח את רבין בשל דעותיו הפוליטיות, וכדי לשנות את מהלך העניינים. לא ברור שכל או חלק מהציבור שהתנגד לרבין רצה לרצוח אותו, או תומך בדיעבד ברצח.

בקיצור, מעבר למציאות ההיסטורית של הקשורה לצידוקו או אי-צידוקו של הסכם אוסלו, שנתונה לוויכוח, המציאות בנוגע לצד הימני בארץ ודעותיו לגבי הרצח בהחלט נתונה לוויכוח.

הערה לסיום: נדמה לי שהייתי מאוד מאוד תרבותי בניסוח הטענות שלי אף כי ביקרתי אותך, והנימה שלך לא נראית לי מוצדקת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שני דברים [חדש]
אורי קציר   יום ד', 07/11/2007 שעה 19:57
בתגובה לאסף
אתר אישי
אסף, אני הייתי שם. ראיתי את כל זה במו עיני. את אלה שצרחו ''רבין בוגד'', את אלה שהפיצו פסיקות המתירות את דמו ודיברו בלי הרף על דין רודף ודין מוסר וכל דין אחר שאתה יכול להעלות על הדעת שסופו מוות. אי אפשר להשכיח או להכחיש את כל אלה. רק היום דווח על אביגיל שרעבי, אוהדת בית''ר שיצאה נגד התופעה הזו וגינתה אותה בכל פה ובתגובה ספגה איומים על חייה. לא מאמין? לא צריך.

לעניין הנימה שלי: אתה צודק. אני מתנצל. ואני שב ואומר: אין לי כל כוונה להעמיק בדיון על הלגיטימציה הציבורית לרצח ולרוצח. זה קורה כל הזמן ודומני שאתה מעט מיתמם כשאתה מתעלם מזה. סוף פסוק.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שני דברים [חדש]
רונן ל.   יום ד', 07/11/2007 שעה 20:04
בתגובה לאסף
מתמטיקה פשוטה מראה שחמישה אחוזים משבעה מיליון תושבים זה שלוש מאות וחמישים אלף. לשחרר את עמיר באביב 2009 (עשרים שנה פחות שליש זה שלוש עשרה שנים וארבעה חודשים; תפחית תריסר שנים ותראה שקיבלת שנה וארבע) זה בדיוק כמו לשחרר אותו עכשיו.

אתה יכול להיות ימני ולגנות את הרצח. אבל שים לב שכל ימני שנכנס לוויכוח הזה מביא את אותם סוגים עבשים של טענות ממוחזרות: או שהייתה קונספירציה או שהרצח מוצדק הלכתית ופוליטית או שבכלל הימין זך וטהור וכל עניין האשמתו של רבין בבגידה והתרת דמו על ידי רבנים בציונות הדתית והפולסא דנורא ושאר ההסתות - הכול הכול מעין חלום שחלמנו.

כל מה שהימין הישראלי עשה מאז הרצח זה רק לגלגל עינים לשמיים ולספר שרודפים אותו. מי רודף אין לי בדיוק מושג. למעט השנה וחצי האומללות של ברק, הימין היה בשלטון כל התקופה שמאז הרצח. וכמי שבשלטון, הוא מנסה כל העת לשכתב את ההיסטוריה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010