(נכתב בתשובה ל8, 22/09/07 14:32)
שאלה [חדש]
גיל גרינגרוז   שבת, 22/09/2007 שעה 19:03
בתגובה ל8
אתר אישי
8 תחשוב בהיגיון. חברות פולינמיות הן לרוב חברות מסורתיות שהבעל אחראי על הכלכלה. כל תוספת של אישה מקטין את יכולת התמיכה שלו בכל אישה. הרבה יותר קל להקדיש את כל המשאבים לאישה אחת מאשר ל3 נכון?

מעבר לעניין הכלכלי, ככל שגדל האי שיוויון בין גברים, כך שלכמה גברים יש כמה נשים ויש גברים שאין להם שום נשים, המתח בין הגברים עולה. קשה לגבר עם כמה נשים לדעת מה הן עושות כל הזמן, וחלק עלולות לבגוד בו (מה שקורה אגב כל הזמן עם שימפנזות, שם שימפנזות נחותות בוגדות עם נקבות של זכר האלפא).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שאלה [חדש]
8   שבת, 22/09/2007 שעה 20:32
בתגובה לגיל גרינגרוז
למה אני שואל את זה, כי לאחרונה מרבים לדבר על תרומת עקרת הבית להשתכרות בעלה בהקשר של הסכמי גירושין. אז אם יש לך מחקר לפיו רווקים מרוויחים יותר מנשואים זה אומר שבית המשפט מתבסס על עובדות לא נכונות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שאלה [חדש]
גיל גרינגרוז   יום א', 23/09/2007 שעה 1:27
בתגובה ל8
אתר אישי
נדמה לי שיש פה אי הבנה. לא אמרתי שרווקים מרוויחים יותר. אני יוצא מנקודת הנחה שרווק מרוויח אותו הדבר לפני ואחרי הנישואין. רק שאחרי שמתחתנים הכסף מתחלק בין יותר אנשים (2 או יותר כתלות בכמה נישואין יש). אל תשכח שברוב המקומות שיש פוליגמיה כזו יש חלוקה די ברורה של עבודות, ונשים לא מרוויחות כמו גברים (גם המילה מרוויח לא ממש מדויקת כי במקרים רבים לא מדברים על משכורת כמקובל בעולם המערבי אלא על סחורות, צייד וכו').
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שאלה [חדש]
8   יום ג', 25/09/2007 שעה 10:55
בתגובה לגיל גרינגרוז
למה אי הבנה? הסברה הרווחת היא שאיש הנשוי לעקרת בית מרוויח יותר מאיש רווק בזכות האישה. אז אם הוא מרוויח אותו הדבר אך מבזבז יותר ובפועל מרוויח פחות זה סותר את הסברה הרווחת, לפיה הוא היה אמור להרוויח יותר לפחות מספיק כדי שבפועל ישאר לו אותו הדבר. אז אני רוצה מחקר שמראה שרווקים ונשואים באותו הגיל מרוויחים אותו הדבר, עם הבדל לטובת הרווקים או עם הבדל לטובת הנשואים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010