(נכתב בתשובה לנמרוד נגב, 01/05/07 1:49)
בעד הפגניות [חדש]
ויליאם גאן   יום ב', 10/09/2007 שעה 9:22
בתגובה לנמרוד נגב
נדמה לי שמעשי הזוועה שנעשו על ידי עמים פאגאניים לאורך ההיסטוריה לא נפלו מאלה שנעשו על ידי המונותאיסטים.

הרומאים היו פאגאנים לעילא ועילא, וכמוהם ההונים, המונגולים, והויקינגים (ויש לי עוד במלאי אם תרצה)

אינני טוען כי המונותאיזם הוא דרגה ''גבוהה'' יותר של התפתחות רוחנית, אבל קשה להבין מדבריך מדוע הפאגאניות עדיפה על כל סוג של אמונה אחרת.

אגב, פולחנים פאגאניים רבים קיימו טקסים של הקרבת קורבנות אדם - בעודם בחיים!- ראה למשל פולחן המאיה.

כך
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעד הפגניות [חדש]
יגאל גרנות   יום ב', 28/04/2008 שעה 10:00
בתגובה לויליאם גאן
28.4.2008
לאדון גאןשלום רב!
המאיה הקריבו קרבנות אדם (ולא רק הם היו עוד פולחנים פגניים שהיו כרוכים בקרבנות אדם)אבל הנצרות הנאורה בשם הסובלנות העלתה על המוקד רבים (בעיקר רבות) וטובים (טובות). במה העלאה על המוקד טובה יותר מקרבן אדם - לנצרות ולאדון גאן הפתרונים.
יגאל גרנות
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעד הפגניות [חדש]
נמרוד נגב   יום ד', 07/10/2009 שעה 0:41
בתגובה לויליאם גאן
הפגניות פשוט סובלנית יותר לנוכחותן של אמונות אחרות.אפילו הרומים האכזריים והיוונים הקדמונים האכילו לתוכם, בלי כפיה, את ייתר הדתות.
מלבד זאת קשה מאוד להסביר את כל הרע שבעולמינו (השואה למשל) אם העולם מנוהל ע''י אל אחד טוטאלי (שאמור להיות טוב וצודק). מאידך בקלות ניתן להסביר מצבים כאלה על ידי האמונות הפגניות. מלחמות בין אלים שלעתים זה מנצח ולעתים האחר- כמו בחיים!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעד הפגניות [חדש]
יצחק   יום ה', 08/07/2010 שעה 13:05
בתגובה לנמרוד נגב
אני רק רוצה לתת לך קו מחשבה נכון אחי היקר לכן אני עונה לך...
חכם קוראשומע הכל ואחר כך שופט...
שבישביל טוב ליפעמים צריך לקבל מכות...
כגון ילד קטן הוא כועס מאד על אביו שסתר לו אבל אם רק היה יודע כמה זה לתובתו היה מנשק את אביו , העולם הזה ניברא רק כאמצעי למצבך בעולם הבא (שדרך אגב מדענים גוים אומרים שמי שחושב שאין חיים לאחר המוות מצפה לו הפתעה גדולה) שאם לא כן ואנו חיים בישביל מצבנו בעולם הזה למה אנו מתים ןלמה כל החיים הם יסורים והכל בעמל וטורח רב ולמה הם כל כך קצרים וכו. והמקום קצר עוד מלהכיל את ה''למה'' שיש לישאול , אבל אם העולם הגשמי הזה הוא אמצעי לעולם שכולו טוב אז נמוגים כל ה''למה'' והכל מובן...
אתה שואל על השואה ספציפית אני אענה לך , אבל קודם הקדמה קצרה כשאדם חוטא הוא בורא קטגור הרבה חטאים ז''א הרבה קטגורים אחרי 120 שהנשמה יוצאת מהגוף מגיע לב''ד של מעלה וכל קטגון אומר אני ניבראתי מעבירה כזאת וכזאת בשעה כזאת וכזאת ביום כזה וכזה ואי אפשר להכחיש כלום , יש עבירות שגהנם שזה כמו מחבסה מכבס ויש כאלה עברות שלא [זה לא עונש] {בגד מיתלחלך בזה שאתה מכניסו למ' הכביסה זה עונש??? לא אתה פשוט רוצה לנקות אותו} אותו דבר עם הגהנם , אבל פה מתחילה הבעיה הגדולה יש קתמים שלא יורדים אז הנשמה מיסתובבת בעולם כאשר אין לה מנוחה (וזה הרבה הרבה יותר גרוע מימה שאני מתאר אבל מה לעשות שלא כל דבר אפשר לתאר עד הסווף..?!) היו הרבה אנשים יהודים שהמרו דתם והיצתרפו לרומאים או לכל מיני עמים מיפני ''תפנוקי שעה'' {היהודים היו תמיד מנודים ונירדפים ביגלל היותם העם הניבחר וזו עובדה , ואם תחקור קצת לפני קום המדינה תגלה את העובדה הזאת} בכל אופן אותם נשמות אומללות שהמירו את דתם בדת אחרת לא מצהו מנוחה בעולם האמת כמה אלפי שנים [והרי לך התשובה שרציתה לדעת על מה ולמה השואה] בורא עולם הרחמן מכל , שעל פי הדין היה צריך להשאירן ככה לעולמים שאלם אם הם מוכנים לבוא בגילגול (תישאל ת'דרוזים הם מאולפים כבר בנושב של גלגול-נשמות) ובגילגול זה ימותו על היותם יהודים במיתות שונות ומשונות ויסורים נוראים [מה שניקרא בפי הדתיים ''קידוש ה'''] וככה הם יקבלו מנוחה בעולם הנצח ???
מה אתה היתה עושה יורד למקסימום 70-80 שנה סבל בימקום 100000000000-9000000000000000000000 שנה וזה לא הגזמה אחי היקר זו האמת...
הרי לך שקיבלתה מיתשובתך על השאלה הנ''ל , תשובה למה היתה שואה ....
יום נעים תחשוב על הכל בנך לבן עצמך ותחקור איפה שצריך לחקור ותיראה שאני צודק ב-‏100%...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010