אין חדש תחת השמש... [חדש]
אילן   יום ה', 02/08/2007 שעה 10:24
כבר כשיצא הספר הראשון של הארי פוטר, לא יכולתי להתעלם מהדמיון בכל הקשור לאוירת ביה''ס, בין זה ובין ''זקני ביה''ס בוילובי'' (כן, מה לעשות, אני זקן מספיק - קראתי את הספר עוד לפני מלחמת ששת הימים.....), וכן סדרת ספרים נוספת שעסקה בנערים בפנימיה אנגלית, הלא הם סדרת ספרי ''ג'נינגס''.
לא חשוב אם אתה באנגליה המעמדית של תחילת המאה ה-‏20, או בפנימיה לקוסמים באנגליה של יקום מקביל בתחילת האלף השלישי; בכל מקרה סדנא דארעא - חד הוא!
לא ברור לי אם זה קשור בעובדה שהיינו תחת מנדט בריטי (זמן קצר מדי לדעתי), אבל בנערותי החלק הגדול ביותר של ספרות זרה לנוער שתורגמה (ושגם היתה פופולרית) היה מהספרות הבריטית, החל מהנ''ל, עבור דרך כל סדרות אניד בלייטון למיניהן, ספורי שרלוק הולמס בעיבוד לנוער, וכלה ביצירות חד פעמיות ומופלאות כמו ''הרוח בערבי הנחל'', וכיו''ב.
בקולנוע דרך אגב - לפחות בבאר-שבע - הובילו דווקא הסרטים הצרפתיים: מישהו זוכר את ''מלחמת הכפתורים''??? את סדרת סרטיו של השחקן בעל שיני הסוס, הלא הוא פרננדל, בתפקיד ''דון קמילו''? סדרת סרטי ''פנטומס'' בכיכובם של ז'אן מארה הפייגל'ה בתפקיד הכפול של העיתונאי/פנטומס - מעין מקבילה לסופרמן - ושל לואי דה-פינס בתפקיד קצין המשטרה השלומיאל (כרגיל...)?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010