כמה הערות [חדש]
אלון   יום ו', 01/06/2007 שעה 22:26
''בגין, שמיר ושרון לא הפסידו מעולם בבחירות כלליות כאשר התמודדו בהן כראשי ממשלה מכהנים''- שמיר היה ראש ממשלה ב-‏92 כשהפסיד לרבין. חוצמזה ניתן לשאול, וזה אולי ראוי למאמר נפרד, איך היתה מתפתחת המפלגה הגדולה ביותר בימין- ''חירות'' ואח''כ ''הליכוד'' אם בגין לא היה עומד בראשה כמעט ברצף במשך 29 שנים של כשלונות בבחירות.
נתניהו וברק אמנם הלכו הביתה אחרי התבוסה, אבל לא מתוך רצון לשקם את המפלגה ולפנות מקום לאחרים, אלא מתוך התפישה שזוהי פחיתות כבוד להיות ח''כ פשוט, ועוד באופוזיציה (להבדיל מבגין). נתניהו לא עזב אחרי ההפסד לאולמרט כנראה כי העריך, בצדק, כי הפיקציה ששמה ''קדימה'' לא תחזיק מעמד, ואם יפרוש, לא יספיק לחזור.
בנוסף, ציינת את השחיתות הפנים מפלגתים כמסייעת לחזרתם של הכושלים. הכל נכון, אבל לדעתי יש סיבה נוספת והיא ריסוק מעמדה של הכנסת. הכנסת אמורה להיות הבמה שעליה מתקיים הדיון שבו מציגה האופוזיציה את האלטרנטיבה שלה, אבל כאשר מצד אחד ראש ממשלה אחד מתייעץ עם פירסומאים וראש ממשלה אחר פורס את תוכניתו המדינית ב''כנס קיסריה'' במקום בכנסת, ולכנסת עצמה מגיעים כל מיני יחיאל חזנים מצד שני, למה לך להשקיע ולהיות ח''כ, לשבת בועדות, להעלות שאילתות ולהיות מחיוב למשמעת סיעתית, כאשר אתה יכול פשוט לעשות קיצור דרך, להצהיר הצהרות בכל מיני פורומים, בלי שתצטרך לקחת עליהן אחריות (ע''ע הצעתו של ליברמן להפציץ את סכר אסואן) ואז להגיע כאביר על הסוס הלבן . אה, כן, ולעשות הרבה כסף בינתיים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כמה הערות [חדש]
אורי קציר   שבת, 02/06/2007 שעה 0:21
בתגובה לאלון
אתר אישי
אתה צודק, ואתקן זאת. הכוונה היא שאיש מהם לא התמודד לאחר שהפסיד כראש ממשלה מכהן.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010