(נכתב בתשובה לסורנטו, 27/01/07 18:26)
[חדש]
דודו בן עמי   שבת, 27/01/2007 שעה 19:20
בתגובה לסורנטו
צר לי לקלקל לך את הרעיון של לאו, אבל הוא הבחירה הגרועה ביותר לתפקיד. אם אתה רוצה את מוזמן לספור על אצבעותיך: החשדות שהעניק הכשר לבשר שיובא לארץ והתברר בדיעבד כטרף; דרישת התשלום עבור חתונות שהיה אמור לבצע במסגרת תפקידו ללא גביית כסף מהצדדים; הנפוטיזם הבוטה של מינוי בניו למשרות רבניות בכל מיני מקומות בארץ; והידוע ביותר - שמועות על הטרדות מיניות אינספור כלפי נשים מצידו. הידועה ביותר הייתה טלילה סטן, אבל אני מכיר כמה שמועות נוספות. לאו הוא היחיד שבחירתו תגרום לנו להתגעגע לאישיותו הנלבבת של משה קצב - אם דבר כזה בכלל עולה על הדעת.

שלא לדבר על אותו נאום מדהים במצעד החיים (ואני נוטל את הקטע הזה מאתר ''חופש''). האיש עשה אנלוגיה שבין התנהגות בני האדם להתנהגותם של בעלי החיים מסיפור תיבת נח. ''... כי הם ידעו שיש בחוץ אויב משותף, המבול, המים. עלינו להתנהג כשורה, באופן נאה, בידידות. אחרת נח יזרוק אותנו החוצה למבול. אז הם הבינו ... האם אנחנו לא מבינים את מה שהבין הנחש? ... [וכאן מונה הנואם את הרעות החולות בעולם] ... כמו עוני, כמו פשע, כמו בורות, כמו אתיאיזם, כמו טרור, כמו אנטישמיות, כמו האטום, כמו סרטן, כמו איידס, ... האם לא הגיע הזמן שנבין כי עלינו לחיות ביחד?''

עומד לו בן אדם, נציג בכיר של מדינת ישראל, במקום ובזמן כה נוראים, ומוצא לנכון בדיוק כאן ועכשיו לרמוז רמז עבה לקהל שומעיו ולתיקשורת העולמית כולה: אתיאיזם הוא סרטן. אתיאיזם הוא פשע טרור ואנטישמיות. מי שחולק על האמונה העיוורת באלוהים, דעותיו וידיעותיו הן מחלה, איידס. כך הוא מכנה אותי, ואת רבים רבים מחברי, במהלך עצרת לזכר קרובי שניספו.

מעניין איך היה הנואם מרגיש לו באותו מעמד טעון רגשות היה מאן דהוא מחליף את המילה ''אתיאיזם'' במילה ''יהדות''. מן הסתם היה דורש ממנו התנצלות ואולי אף דורש להעבירו מתפקידו כ-''אחראי רוחני'' על העיר הגדולה במדינת ישראל.

זוכי הנובל וחתני פרסי ישראל גם הם לא קטגוריה הומוגנית. הרב עובדיה יוסף הוא חתן פרס ישראל, אבל לא הייתי רוצה לראות את האיש החשוך הזה מתמנה לנשיא ומסרב ללחוץ ידי נשים, אומר שכאלוני ושריד ימותו יש לעשות משתה, שבית המשפט העליון הוא חבורה של ''לא שווים'' ושמי שפונה אל מערכת המשפט האזרחית כמוהו כעובד עבודה זרה. תודה, אבל לא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

עובדיה יוסף נשיא [חדש]
David   שבת, 27/01/2007 שעה 20:05
בתגובה לדודו בן עמי
בחירה הולמת ורעיון מבריק.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

פרס ישראל [חדש]
סורנטו   יום א', 28/01/2007 שעה 3:29
בתגובה לדודו בן עמי
אני לא אומר שכל חתן פרס ישראל ראוי להיות הנשיא, גם אני לא רוצה את עובדיה יוסף כנשיאנו גם לא את חיים יבין. מה שהתכוונתי זה שפרס ישראל יכול להוות תנאי מוקדם למינוי כנשיא. אז רוב הפוליטיקאים הקטנים כדוגמת קצב, דליה איציק ואחרים לא יוכלו להתמודד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

פרס ישראל [חדש]
אורי קציר   יום א', 28/01/2007 שעה 6:34
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
מה שיוביל, אפשר להניח, לפוליטיזציה מוחלטת של פרס ישראל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני שמעתי את הדברים האלה במו אוזני [חדש]
סטודנט   שבת, 03/02/2007 שעה 8:19
בתגובה לדודו בן עמי
באזכרה באוניברסיטה העברית לרצח רבין, השנה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010