(נכתב בתשובה לאורי קציר, 21/10/06 22:00)
שמות שחסרים לי [חדש]
אמיר ליברמן   שבת, 21/10/2006 שעה 22:37
בתגובה לאורי קציר
אז ככה - ההתמקדות שלי הייתה בשחקנים ששיחקו ב NBA. השחקנים האירופאים המופיעים בחלק האחרון של ההערות שלך, שיחקו בתקופה שבה לא היה נהוג שכדורסלנים מאירופה מגיעים לליגה הטובה בעולם, וכיוון שהם נחשבו מקצוענים, לא התמודדו מעולם מול נבחרת ארצות הברית המורכבת משחקני NBA פעילים.

אני מקווה שהטענה שלך לגבי הארלם גלוב-טרוטרס, היא לא רצינית - בחייך, זה לא כדורסל, זה פשוט קרקס! לפני כשנתיים, הקבוצה שיחקה מול אלופת המכללות, שלא הייתה מוכנה לוותר על כבודה והנחילה בכך את ההפסד הראשון בכל הזמנים לגלובטרוטרס.

כלומר - עד אז, הקבוצה ניצחה בכל משחקיה ולמרות זאת, אף בן אדם שפוי, לא טוען שהיא הקבוצה הגדולה בכל הזמנים.

ולגבי השחקנים שהיו בשנות החמישים ולפני כן - יש כאן את אותה בעייה שיש למי שמתחתן - האם להזמין לחתונה מישהו שהיה איתו בגן חובה ושאותו לא ראה מאז?

מדובר בשחקנים שלא אני ולא אתה, ראינו משחקים. נכון, גם את צ'מברליין לא ראינו לשחק, אבל עליו אנחנו יודעים מספיק, בכדי להחשיב אותו לאחד הגדולים בהיסטוריה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שמות שחסרים לי [חדש]
אורי קציר   שבת, 21/10/2006 שעה 22:58
בתגובה לאמיר ליברמן
אתר אישי
הנימוק של ''לא ראינו'' בעייתי מאוד, ואתה פותר את זה בעצמך כשאתה מוכן לוועליו בנימוק הנגדי שיש לך מספיק מידע גם על מי שלא ראית. המשמעות היא שאם יש ברשת, או בכל מאגר מידע אחר, מספיק אינפורמציה על שחקנים ותיקים, אפשר להכניס אותם לרשימה כזו. אז למה להסתפק בצ'מברליין? מדוע אלה שקדמו לו ושהכניסו חידושים ווירטואוזיות למשחק אינם יכולים להיות שם?

לגבי השחקנים האירופים - זה נכון, הם באמת לא התמודדו מול שחקני NBA באופן רצוף. אבל אסור לשכוח שזה גם נכון בכיוון ההפוך. כמה קבוצות NBA שיחקו אז מול הגנה איזורית? כמה מהן ביססו את המשחק שלהן על קליעות מבחוץ ולא על הסנטר והפורוורדים? אלה דברים שניתן למדוד על פני הזמן ועובדה שלא ניתן להתכחש לה היא שצורת המשחק ב-NBA כיום מושפעת מאוד מנורמות משחק אירופיות לחלוטין: גבוהים שקולעים מבחוץ (סטויאקוביץ', קוקוץ'), סנטרים שיודעים להוריד מסירות החוצה כמעט כרכזים (סאבוניס, ובמידה מסוימת גם ריק סמיתס), בידוד שניים-שלושה שחקנים על קשת השלוש (שיטה שפותחה ביוגוסלביה של שנות השמונים והגיעה לשיא שכלולה עם הזכייה המשולשת של ספליט בגביע אירופה לאלופות) וכדומה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שמות שחסרים לי [חדש]
אמיר ליברמן   יום א', 22/10/2006 שעה 5:08
בתגובה לאורי קציר
הטיעון של לא ראינו הוא אכן בעייתי מאוד, אבל מצד שני, רשימת השחקנים האירופאיים שבחרת - ברבנדר, מנגין ושו''ת -מורכבת ברובה המוחלט משחקנים שאתה ואני ראינו משחקים נגד מכבי תל אביב משנת 1977 והלאה,

כלומר, גם הרשימה שלך, לא חוזרת אחורה יותר מדי.

למעט אדון קוראץ, אין שם שחקנים ותיקים יותר ובטח לא משנות השלושים והארבעים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010