(נכתב בתשובה לצפיר צדוק, 21/06/06 10:52)
אפרופו זיכרון [חדש]
ערס פואטי   יום ד', 21/06/2006 שעה 11:53
בתגובה לצפיר צדוק
אתר אישי
אורי, מחקת לי את התגובה בשל הביטוי? נו טוב, להלן התגובה ללא הביטוי הנורא. וצדוק - מעולם לא היה לי קשר איתה, אבל היא הרסה את החיים, פשוטו כמשמעו, לכמה אנשים שאני מכיר.

אורי, איש יקר, תראזי ''בלוגר חריף''? בחייך, מאז נתתי לדודתי הפולניה זושקה לטעום מהחריף האשכנזי של שטראוס והיא אמרה שזה דווקא נעים המתקתק הזה, לא נתקלתי בכינוי כה מופרך. יש הרבה מה לומר על הפרשה, ומן הסתם הרבה עוד יאמר. כולל דברים שלשמעם ההגיון, הטעם הטוב או הלב יאלצו לחבוט בקירות בזעם.

הייתי שמח להעלות שאלה אחרת, שאולי תתייחס גם אתה אליה בפוסט עתידי ואולי גם המגיבים: כולם כאן שואלים מה היו צריכים לעשות לטובת מירב, או מה היא היתה צריכה לעשות: ושאלתי היא, מה היו מותקפיה צריכים לעשות? אם אנחנו מנתחים יותר משנה של אלימות מצד הבחורה כלפי העולם סביבה, אנו רואים שהדרך היחידה של אנשים להתמודד היתה להתקפל ולהיעלם כאשר התקיפה אותם. מי שלא עשה כן והמתין בסבלנות עד שהכוונות של רפונזל התאפסו על ''מנוול'' חדש, למשל ניסה לתבוע את עלבונו בהסרת הדיבה שנכתבה עליו - נכווה.

וזו גם הסיבה שאף אחד כמעט לא הגיב לפני שהתאבדה. כי הבלוגרית הזו היתה נצמדת בחמת זעם לכל מי שהיה מגיב כלפיה, בלי קשר אם הוא בעדה או נגדה (ואם הוא לא היה 100% בעדה הרי שהוא היה נגדה). למעשה, פרט ל''בלוגר החריף'' לא נתקלתי כמעט בטקסטים שהם כולם אמן ואמן לכתביה של מירב. ראינו איך גם חנן כהן (שטרם השכיל להכיר בטעותו הקרדינלית בסילוק בלוג הפסיכולוג מוובסטר) חטף ברגע שחרג מהקו הדוגמטי של מפלגת 'אני מסכנה ואני צודקת ומגיע לי'.

למותר לציין, כמו רבים כאן, שאני מכיר חלק מהמעורבים. ושאני לא מאמין למירב בשיט על דבר ממה שאמרה, פשוט לפי השימוש בתער של אוקהאם: כל פעם שדברים שאמרה עומתו עם העובדות, היכן שניתן היה לבדוק, המציאות ניצחה.

וכדאי גם להוסיף שבלי קשר אם אני מאמין או לא, לאמונה שלי יש אותו מקום כמו לאחרים שהחליטו שהם מאמינים לה, מסיבותיהם שלהם. עם כל הכבוד לאמונות של כולנו, לא לפיהם צריך להיקבע מה נכון ומה לא. בסיפור הזה, עד רגע ההתאבדות שהיתה אלימות עצמית נוראה, הקרבנות העיקריים של האלימות שלה היו כל מי שעבר במקרה בסביבה והיא החליטה שהוא נגדה.

(אורי, אם זה עדיין מוגזם בעיניך, אנא הסבר לי במייל מדוע).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010