(נכתב בתשובה לצפיר צדוק, 21/06/06 10:52)
אפרופו זיכרון [חדש]
אורי קציר   יום ד', 21/06/2006 שעה 11:17
בתגובה לצפיר צדוק
אתר אישי
אינני מניח שאדם צריך להיות מקושר לכל אחד. אני מניח שאדם צריך לעשות את המירב כדי למצות את ההליכים נגד מי שהוא מייחס לו עבירות פליליות. וכן, זה כולל גם מכתב לגורמים רמי-דרג שאותם אין הוא מכיר אישית. כאשר חייל קובל לנציב קבילות החיילים בטענה שמפקדו מפר בשיטתיות חוק צבאי חשוב האם הוא חייב להכיר את הנציב אישית כדי שתלונתו תיבדק ותטופל? ודאי שלא.

לגבי האאוטינג: תאר לך שאדם שיש לו חשבון אישי ארוך איתך יפיץ תמונה שלך ברשת ומתחתיה יכתוב שהאיש שבתמונה מבצע עבירות מין נגד ילדים. מאחר ואנו נוטים, כמעט אוטומטית, להאמין לצד החלש, רוב מקבלי המייל יאמינו לו כמעט מייד. לפיכך, הנזק העצום שעלול להיגרם כתוצאה משימוש במכשיר נקמני כל כך כולל גם נזק לחפים מכל עוון. והנה אנו מגיעים שוב לתוצאה: מירב הייתה חייבת לנסות ולמצות כל הליך אפשרי לפני שכתבה מה שכתבה ופרסמה שמות שעליהם תוטל סטיגמה. ככל הנראה לא עשתה זאת.

ובנושא הזיכרון שישרוד: הדבר תלוי, כמו תמיד, בתודעתם של מוקיריה ושל שונאיה ובנכונותם לעשות משהו כדי לשמר את אותה תודעה לאורך זמן. לא הכרתי אותה, לא בילדותה ולא בבגרותה, ומעולם לא הייתי בקשר עימה, ולכן איני יכול להעיד עליה אלא רק להתרשם ממה שקראתי. אם רוצים להנציחה, יש לא מעט דרכים לעשות זאת. אחת מהן, למשל, היא להקים אתר לזכרה. האחרת היא ליזום כתבות עליה. השלישית היא להוציא לאור ספר או חוברת באותו הקשר. הרביעית היא לנסות לארגן סרט תעודה. החמישית היא ליזום אירוע כלשהו - מתערוכה ועד תחרות כתיבה יצירתית ומהקמת קרן מילגות למחקר פסיכיאטרי ועד להקמת ספריה על שמה. לא חסרות אפשרויות. אם אתה, או מאן דהוא ממכיריה ומוקיריה רוצה לעשות משהו מעין זה, הדבר בוודאי נמצא בידכם ואיש אינו מונע זאת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אפרופו זיכרון [חדש]
צפיר צדוק   יום ד', 21/06/2006 שעה 11:58
בתגובה לאורי קציר
אתה מצייר תמונה לא מציאותית , אישה מוכה וחבולה חולה מעורערת לא יכולה לנהל תכתובת עם הגורמים האלה בצורה מושכלת , אולי לך יש יכולות כאלו וזה קל לנהל דברים כאלה במשרד ממוזג איש גם לא מאיים עליך ואין לך מושג מהי הטרדה מינית , או איום כלפיך , היא היתה נרדפת , חולה והיא התנהגה בהתאם .

כגבר אני מבין שלעיתים יש נשים נקמניות , אני מקוה שאתה לא מרמז שמירב היתה נקמנית או שקרנית. היחס בין נשים נקמניות לבין גברים מטרידים הוא חד משמעי וצריך לתת עדיפות לטיפול בהטרדות מיניות .

ההוכחה שהתנכלו לה היא מול עינייך , אם מעז לבוא לפה איש ידוע ומתוקשר כמו הערס הפואטי האלים , ומנבל את הפה שלו ומאיים על כותבים , משמיץ אנשים בריש גליי וזו לא הוכחה בשבילך שהיא אויימה , אז כנראה שאתה פשוט נוהג כמו בת יענה , אין פה הרבה מקום לחיבוטי נפש כשאתה קורא איזו שפה משתלחת משמשת את הערס כנציג של מי שאיימו עליה , אני בוחר דווקא בה , ואני כן מאמין לה.

לדעתי העסק הזה מדיף ריח רע , ניצול כוחני של אנשים ידועים כל מיני אנשים ובעיקר נשים חלשות , מדוע אינך חושד בערס ובחבריו , הרי הם באמת לא באים בידיים נקיות לדיון הזה ,וראה איזה שפה מתלהמת משמשת אותם , אם אתה אדם הגון , אז הכל מונח לפניך ואתה חייב להתיחס לצורה בה הוא כותב על מי שמנסים ליצג דברים שונים מהשקפתו , דעתו ידיעתו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010