(נכתב בתשובה לאחת, 21/06/06 10:03)
איני מבין אותך [חדש]
אורי קציר   יום ד', 21/06/2006 שעה 10:06
בתגובה לאחת
אתר אישי
אינני חושב שהיא שיקרה. אני חושב שהיא פשוט התייאשה מהר מדי, אולי בגלל עוצמת התחושות שלה והפתיל הקצר והרצון שלא להתעכב לרגע אחד ביישוב החשבון שלה עם מי שראתה כאויביה.

הייתי שמח אם מישהו היה מבצע תחקיר מקיף יותר על חייה ומותה. בלי קשר לשאלה מה חושבים עליה, אני סבור שזהו סיפור שראוי שיספרוהו.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
אחת   יום ד', 21/06/2006 שעה 11:06
בתגובה לאורי קציר
אני יודעת בוודאות שהיא שיקרה במספר דברים חמורים שהעלילה על אנשים שאני מכירה. אבל אני לא מנסה לסגור שום חשבון, אלא לציין את הדבר אולי החמור ביותר כאן, קלות ההרס וחוסר הדרישה לשום סוג של מהימנות. מה שמדהים אותי זה שכל מיני אנשים ''נוטים'' להאמין לכל מיני דברים, שחלקם דיני נפשות שקשורים לאנשים אמיתיים שעדיין חיים, בלי לנסות אפילו ולברר את הפרטים הכי פשוטים לבירור, וכאן תהיתי למה אף אחד מהעיתונאים עלק שהתעסקו בזה לא ביצע, למשל, בדיקה פשוטה מאוד שממש אין בעיה לעיתונאי לבצע.

עוד דבר שמדהים אותי זה ההתנהלות של זה שסייע לה יותר מכל אחד אחר ובסוף הפך לאשם האולטימטיבי מבחינתה. תחת מסווה של הגנה על חופש הביטוי, הבן אדם מחק בלוג מוובסטר בלי לבדוק שום דבר או לפחות לטרוח לשמוע את הצד השני, ומצד שני המשיך, תחת אצטלת חופש הביטוי, לתת במה לדברים משמיצים מהסוג הגרוע ביותר שנאמרו על מספר רב של אנשים אמיתיים תוך כדי חשיפת פרטיהם. יש בסיפור הזה כל כך הרבה סתירה עצמית והתחסדות, שזה ממש מדהים.

לדעתי אתה לא צריך ''להיות שמח'' אם מישהו היה מבצע תחקיר מקיף. אין כאן שום עניין של שמחה או אי שמחה. זו דרישה בסיסית מכל בן אדם שמפרסם דבר כזה, בייחוד אם מדובר בכלי תקשורת ממוסד, אבל גם כשמדובר בבלוגים פופולריים שאמורים להיות מנוהלים על ידי אנשים רציניים ואחראים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
צפיר צדוק   יום ד', 21/06/2006 שעה 11:48
בתגובה לאחת
את כנראה מתקשה להבין מה משמעות המילה ''חולת נפש'' מן הסתם יש לה ביטוי אחרת היא לא היתה מוגדרת כחולה וכאן נדרשת מבנאדם איזשהי הפנמה הומניסטית שכנראה זרה לך , גם לא נראה שאת עדינת נפש כשלעצמך , בכל אופן יש יותר משמץ של אמת בדבריה היא לא שיקרה כפי שאת וחבריך ''הבלתי תלויים'' טוענים בצורה חסרת שחר, אני לא רואה מישהו באיזור שנטול אינטרסים ותתפלאי אני בין הבודדים שאין לי קשר אליה או למתנגדיה .

אין צורך לומר שכעת אני מתיחס למקרה בצורה חמורה ביותר , ולדעתי המשטרה זה מכבר היתה צריכה לחקור את כל מה שאירע , לפי האיומים והשפה האלימה שלך ושל חבריך יש לשער שמירב ז''ל אויימה בצורה קשה , איני מוסמך לקבוע אם יש למקרה הזה היבטים פלילים אבל אנחנו לא רחוקים מזה , אם את או הערס האלים לא מבינים שאתם בעצם מאששים את טענותיה כנראה שאין ליחס לא לך ולא לערס תבונה יתרה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
אחת   יום ד', 21/06/2006 שעה 11:56
בתגובה לצפיר צדוק
אוהו, נכנסת כאן למקום שאתה לא רוצה להיכנס אליו. בית משפט לא מגדיר הפרעות כמו אלו שהיו לה - לפי הצהרתה - OCD ודיכאון קליני - כמשהו שמאפשר הסרת אחריות. גם לא בכל המקרים של סכיזופרניה בן אדם יכול לטעון לאי שפיות (ראה למשל את סיפור אלי פימשטיין, או זו מארה''ב שרצחה את חמשת ילדיה). הביטוי ''חולת נפש'' אינו אומר אוטומטית ''לא אחראית למעשיה''.

אתה מנסה נואשות לחלץ אלימות במקום שהיא לא נמצאת, אלוהים יודע למה. לאדם סביר יהיה מאוד קשה למצוא משהו שקרוב אפילו לאיומים בדברי, ואם כבר, ההתקפות שלך ראויות יותר לתיאור ''אלימות'' מאשר דברי כאן למעלה. ואם אכן אין לך קשר, אז דבריך חמורים אפילו יותר. אני לא מכחישה - אני מכירה אנשים שנפגעו ממנה פגיעה קשה מאוד, וכל חטאם של חלקם היה שניסו לעזור לה. בוודאי שאף אחד מהם מעולם לא איים עליה בשום דבר לפני שתקפה אותו בצורה חמורה, וגם לאחר מכן היה ניסיון עצום, שגרם סבל רב לאנשים רבים שאינם היא, לפתור את העניינים האלו בדרכי נועם או לפחות ללא רעש גדול, ניסיונות שנתקלו בקיר אטום והסלמות אלימות מצידה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
צפיר צדוק   יום ד', 21/06/2006 שעה 12:05
בתגובה לאחת
מה נראה לך שכלבה משוגעת זה לא אלים( בנתיים זה נמחק ) , מה זה דברי חנופה מעודנים באיזה סרט את חושבת שאת חיה?

אני חייב לומר שקראתי באיזה אנשים מדובר תתפלאו העסק כבר ידוע והמסמכים הופצו באינטרנט , והיא אויימה גם אויימה , היא היתה במצוקה נוראה , כן התגובות שלה היו קשות גם כלפי מי שבאו אליה בידיים נקיות , אז מה?

איזה ביטחון עצמי מעורער יש למי שלא מבין שזה נובע מהמצוקה שלה , אני ממש לא מבין את הפוסטים שמנסים לתת לה מנה אף אחרי מותה , די מספיק , קצת הפגנה של אנושיות לא תזיק.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
אחת   יום ד', 21/06/2006 שעה 12:15
בתגובה לצפיר צדוק
אני כתבתי ''כלבה משוגעת''? אתה מתקיף אותי על דברים שמישהו אחר כתב? צורה לך.

לא יודעת מה הופץ באינטרנט, אבל אני אומרת לך שאני מכירה את הסיפור הזה, ויש גם חומרים רבים שמצביעים על הכיוון הנגדי. אתה הוא זה שחי בסרט, מאחר ואתה תוקף כאן בלי הבחנות על סמך שבבי מידע ובדלי ''ראיות''. אני גם יודעת באיזה אנשים מדובר. אלו שאני מכירה הם אנשים טובים מאוד. משהו שכנראה לא מוכר לך.

לגבי המצוקה שלה, זה די מוזר שאתה, כבן אדם שטוען שאין לו שום קשר לסיפור, מדבר על המצוקה שלה. מאיפה אתה יודע שהיא לא המציאה את כל המצוקה הזאת? כל מה שיש לך זה מה שהיא כתבה. אולי דווקא מצוקתם של אלו שנפגעו ממנה היא האמיתית, ולא זו שלה? העובדה שהיא בחרה בסוף בפתרון של התאבדות לא מלמדת על כלום. אלו הן אופציות שיכולות לקרות, וקרו במציאות במקרים רבים אחרים.

מעבר לכך, שהאלימות שבה אתה תוקף דברים שאינם תואמים את עמדותיך לא ממש מצביעה על חוסר מעורבות ו/או חוסר אינטרסים, והיא מאוד מתמיהה לנוכח הניסיון שלך לנהל דיון ''תרבותי''. האם יתכן ש''תרבותי'' בעיניך זה כל מה שמקובל עליך ושום דבר שלא? וגם כשאתה מדבר על ''אנושיות'' בתוך הקונטקסט של דבריך, כשמדברים איתך על אנשים שבאמת נפגעו, ברמה של הרס חיים, זה נשמע די מגוחך.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
אחת   יום ד', 21/06/2006 שעה 12:23
בתגובה לאחת
אני לא רוצה להמשיך את הדיון הזה עם צפיר צדוק. האיש יורד נמוך מדי לטעמי, והנושא גם ככה רגיש וכואב. אבל אני רק רוצה לומר לאורי קציר משהו - מה שעולה בתגובתו האחרונה של מר צדוק רק מדגיש את הדברים שכתבתי כאן למעלה בהתחלה. האיש טוען שאין לו קשר לעניין, אבל הוא מסוגל לומר דברים נחרצים מאוד, תוקפניים ואלימים על סמך ''משהו שרץ באינטרנט''. חוסר האחריות שמופגן בכל הסיפור הזה הוא הדבר הכי חמור. מילא שעל בלוגים לא מוטלת חובת אמינות ותחקיר, אבל גם אף אחד מהגורמים בתקשורת הממוסדת שעסקו בזה לא הפגין שום בדל של אחריות. ולא מדובר כאן באיזה קשקוש דמיוני או דמויות וירטואליות, אלא משהו שהיו מעורבים בו בני אדם אמיתיים, שנפגעו קשות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
צפיר צדוק   יום ד', 21/06/2006 שעה 13:22
בתגובה לאחת
איפה כתבתי שאת כתבת כלבה משוגעת?

כתב את זה הערס הפואטי , ובנתיים אורי מחק את זה.

את משתוללת ומטיחה האשמות כלפי , משהו מוזר קורה פה , לאור האשמות כלפי מירב ז''ל והדרך האלימה בה את נוהגת תוך הטחת האשמות שוא .

בנתיים מה שממחיש את האיומים כלפיה היא ההתלהמות שלך ושל הערס הפואטי .
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
צפיר צדוק   יום ד', 21/06/2006 שעה 13:27
בתגובה לאחת
מאיפה אני יודע שהיא לא המציאה את המצוקה שלה?

היא התאבדה , הלא כך?..

כאילו דההה...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
אחת   יום ד', 21/06/2006 שעה 15:22
בתגובה לצפיר צדוק
לא הצלחתי להתאפק, אז תגובה אחרונה.

גם זה ממע''צ התאבד אחרי שפורסם התחקיר. גם מנכ''ל אנרון שקל להתאבד בזמן החקירה נגדו. אני מניחה שהם סבלו ממצוקה כי תפסו אותם. האם הם גורמים לך לאמפתיה? זה שהיא התאבדה יכול לומר באותה מידה שהיא פחדה להתמודד עם התוצאות של המעשים שלה ובחרה בדרך הקלה החוצה, לאו דווקא שהיא סבלה ממצוקה. וחוץ מזה, זה בכלל לא משנה. אתה הרי לא קשור לנושא ואין לך שום ידיעות מבוססות לגביו חוץ מכמה דברים חד צדדיים שקקראת, אז אי אפשר ממש להתייחס אליך כאל בר סמכא.

היחיד כאן שמשתולל זה אתה, וזה ממש מתחיל להיות פאתטי, אז שיהיה לך לבריאות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
צפיר צדוק   יום ד', 21/06/2006 שעה 15:48
בתגובה לאחת
כל תגובה מהסוג הזה שלך מחזקת את הרושם שהיא אויימה ואת הרי שייכת לפי דברייך לאלה ש''נפגעו'' ממנה , כמובן שלפי הדגימה של התנהגותך עימי יש להניח שגם איתה לא התאפקת , כפי שאת נוהגת בי באלימות מילולית ומשתוללת , ומאשימה אותי, ומסלפת את דברי יש להניח שנהגת במנוחה באותו סגנון , אתמול גם התנפלת פה על כותבת נוספת , את מאד לא רגועה.

אני מאד רגוע , שלו .

לחלוטין שווה נפש , את לא תצליחי בשום שטיק וטריק להסית או להסיט אותי , אכתוב בנחת את דעתי , את לא חייבת להגיב , אגב אני לא פניתי אלייך , את פנית אליי כמובן בסגנונך המשתלח.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איני מבין אותך [חדש]
גלית   יום ד', 21/06/2006 שעה 17:25
בתגובה לצפיר צדוק
משתוללת? מאשימה? על מה אתה מדבר? אין פה שום השתוללות. מוזר מאוד שמה שהוא בבירור דו שיח סביר לגמרי נתפס בעיניך כאלימות מילולית או השתוללות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010