במה הועיל מור? [חדש]
יונתן   יום ו', 28/04/2006 שעה 1:35
אם תום מור לא התכוון למעשה הלצה מקורי ולתעלול פרסומת (מה שאני חושד שאכן היה) אלא למעשה מחאה. אז לדעתי הוא החטיא את המטרה. הבעיה של מחוקקים היא לא שהם אינם בקיאים בפיסות ידע אזוטרי (טוב, אפשר להתווכח אם זה אזוטרי...) אלא שהם מצביעים לחוקים בסיטונות ובחוסר מחשבה מבלי לחקור את משמעותם והשלכותיהם. מה יעזור לי מחוקק שידע מיהו צבי גור, אבל יצביע לחוק ההסדרים שכולל קיצוץ אכזרי של קצבאות זקנה. אם מור היה נכנס לקרביים של הצעות חוק ומזהיר על השלכותיהן, הוא היה מועיל בהרבה יותר, אבל כמובן זה פחות ''סקסי'' ומשעמם את אנשי המדיה.

לגבי מקרים כמו של מור, אני אופטימי יותר, כי זה היה ב-‏71. ואילו היום כשאנחנו בראשיתו של עידן המידע, אנחנו מועדים פחות לפורענויות כאלו וזה רק ישתפר בעתיד (לדוגמא תעלולי ויקיפדיה למיניהם).

דרך אגב לא רק פוליטיקאים חוטאים בבורות מדהימה אלא כולנו חוטאים בכך. זכור לי על מקרה שבו היתה קבועה בכניסה לרחבת הכותל מזוזה שהיה כתוב עליה ''לזכר הצדיק ברוך קאפל'' ולמרות שעוברים שם אלפים מדי יום רק לאחר הרבה זמן הבחין עיתונאי עירני מהמקומון ''כל העיר'' שבעצם מדובר בברוך גולדשטיין (קאפל זהו שמו השני) ואין לי מושג אם אכן הוסרה המזוזה עד היום.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010